HaberlerTürkiye

Yine Soma Yine Maden Kazası 1 Ölü 1 Yaralı

Manisa’nın Soma ilçesinde yer alan bir maden ocağında çalışma sırasında iş kazası meydana geldi. Kazda 1 işçi hayatını kaybetti, 1 işçi ise yaralandı. Kaza ile ilgili açıklama yapan Manisa Valiliği “Olayla ilgili gerekli soruşturma başlatılmıştır”  diye belirtti.

SOMA’DA MADEN KAZASINDA 1 İŞÇİ CAN VERDİ

Manisa Soma’da yer alan özel bir şirket tarafından işletilen maden ocağında kamalama işlemi yapıldığı sırada kaza meydana geldi. Kaza sırasında 2 işçi yaralandı ve Soma Devlet Hastanesine kaldırıldı. Hastanede tedavi altına alınan yaralı işçilerden birisi doktorların tüm müdahalelerine rağmen hayatını kaybetti.

MANİSA VALİLİĞİ: SORUŞTURMA BAŞLATILMIŞTIR

Kaza sonrası olay ile ilgili açıklama yapan Manisa Valiliği,  “Bugün saat 10.00 sıralarında ilimiz Soma ilçesindeki bir madencilik işletmesine ait ocakta kamalama işlemi yaparken meydana gelen olayda 2 işçimiz yaralanarak Soma Devlet Hastanesine kaldırılmış, işçilerimizden 1’i kurtarılamayarak vefat etmiş, ayağı kırılan diğer işçimiz tedavi altına alınmıştır. Olayla ilgili gerekli soruşturma başlatılmıştır” diye belirtti.

Kaynak: İHA

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu