HaberlerPolitika

Yeniden oy sayımı tamamlanan ilçelerde hangi partiye kaç oy çıktı?

31 Mart yerel seçimlerinde ilk sonuçlarında Eklem İmamoğlu ile Binali Yıldırım arasında çok say oy  farklı vardı. İlk oy sayımlarının hemen ardından İstanbul’un bütün ilçelerinde sonuçlara iki parti tarafından da itiraz edildi. 

Yapılan itirazlar neticesinde bir çok ilçede yeniden oy sayımına başlandı ve bu sayımlarım yavaş yavaş tamamlandığını görüyoruz. Bakırköy, Ümraniye, Başakşehir, Sarıyer, Büyükçekmece, Fatih, Bayrampaşa, Eyüpsultan, Şile, Beykoz’un yer aldığı 11 ilçede yeni kesin sonuçlar belli oldu. 

Sayımı tamamlanan 11 içle oylarının ardından AKP 1317 oy kazanırken, CHP ise 903 oy kazandı. Diğer ilçelerde oy sayımları devam ediyor. Yeniden sayımlarda göze çarpan bir başka detay ise Bakırköy ilçesinde AKP oylarının azalması oldu.

İlgili Makaleler

Oy sayımı tamamlanan ilçelerden ortaya çıkan sonuç;

Oy sayımı tamamlanan ilçelerden ortaya çıkan sonuç;

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu