HaberlerTürkiye

AKP’den İstifa! – Son Dakika

AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, istifasını verdi. Görevinden istifa eden Aydın Şengül’ün, konuya dair yarın açıklamada bulunacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen yerel seçimlerin ardından AKP İzmir İl Başkanı Şengül, görevinden istifa etme kararı verdi. İstifasını vermeden önce Aydın Şengül, Ankara’da Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) öncesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile seçim sonuçları üzerine konuşmuştu.

Görüşme sırasında, Şengül ile AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Nihat Zeybekçi’nin seçim sürecinde uyumsuzluk yaşadıkları iddialarının da ortaya çıktığı da öğrenildi.

Bu görüşmenin üzerine AKP İzmir İl Başkanı Aydın Şengül’ün istifa kararını verdiği düşünülüyor.  Şengül, istifasının gerekçesini yarın yapılacak olan basın toplantısında açıklayacak. 

İstifanın ardından AKP kulislerinde hareketlilik söz konusu oldu. İl başkanlığı için adaylar henüz belli değil.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu