DiğerHaberler

Yeni Toyota Supra, V6 Turbo Motorla Süper Güçlü Geliyor

Yeni Toyota Supra

Yeni Toyota SupraDonanımhaber

Toyota ve BMW’nin ortaklaşa geliştirdikleri spor otomobil projesi Supra/Z4 spor otomobil severlerin en çok merak ettiği konulardan birisi oldu. BMW tarafından tanıtılan Z4 konsept otomobil modelinin ardından bu kez Toyota cephesinden yeni supra ile ilgili bilgiler gelmeye devam ediyor. Bir toyota çalışanı tarafından paylaşılan bilgiler araba hakkında ki sorulara cevap niteliğinde oldu.

Daha önce söylenti olarak paylaşılan bilgiler içerisinde yeni Supra’nın da BMW’ye ait sıralı 6 silindirli motorları kullanacağı yönünde olmuştu. Fakat yeni sızan bilgilere göre ise bu motorun yerine Toyota BMW ortaklığında yeni geliştirilen 3,5 litrelik turbo beslemeli V6 motorun kullanılacağını gösteriyor. Motorun üreteceği beygir gücü tam söylenmese de bu motorun 400 beygirden daha fazla güce sahip olacağını söylemem mümkün. Bunun yanında otomatik şanzımanlı bir supra beklentisi de boşa çıkarak yeni aracın manuel şanzıman olarak üretileceği öğrenildi.

Hibrit motorlu toyota supra olacak mı?

İlk üretim sürecinde benzinli v6 motor kullanılacak fakat daha sonra ilerleyen zamanlarda bu motor daha geliştirilerek gücü artırılmış bir hibrit seçeneği de olacak. Toyota supra çıkış tarihi konusunda da tam net bir tarih verilmezken 2019 yılının ilk aylarında satışa sunulmaya çalışılıyor. Otomobilin bitmiş halini görmek için 2019 yılına kadar beklemeye biliriz. Büyük ihtimalle Ekim yayında yapılacak olan Tokyo Otomobil Fuarında tanıtımı yapılacak.

Siz Olsanız BMW Z4 mü yoksa Toyota Supra mı Alırdınız?

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu