Yaşanmış Gerçek Korku Hikayesi

Yaşanmış korku hikayeleri her zaman ilgi çekmiştir. Özellikle köyde geçen korku hikayeleri geceleri yorgan altında okunmak için birebir hikayelerdir.

Yaşanmış Gerçek Korku Hikayesi
Yaşanmış korku hikayeleri her zaman ilgi çekmiştir. Özellikle köyde geçen korku hikayeleri geceleri yorgan altında okunmak için birebir hikayelerdir.

Korku hikayesinin adı “4. Kat” olarak belirlenmiştir.

Dördüncü Kat, eski bir binada asansöre binerken ürkütücü bir deneyime sahip olan ve yanlış yerde durduğu genç bir adam hakkında gerçek bir korkutucu hikaye.

Bir akşam bir İnternet kafe arıyordum çünkü birkaç e-posta göndermem gerekiyordu. Eski bir binada bir tane gördüm. İşaret, 6. katta olduğunu söyledi.

Girişten girdiğimde küçük bir asansöre açılan karanlık bir koridor vardı. Çağrı düğmesine bastım ve kapılar açıldığında içeri girdim.

Pek çok Asya ülkesinde, birçok binada 4. kat yoktur. “Dört” kelimesi neredeyse “ölüm” kelimesiyle aynı olduğu için 4 sayısı şanssız sayılır.

Asansördeki düğmeler 1-2-3-5-6 idi. 6. kattaki düğmeye bastım. Kapılar kapandı ve asansör sessizce yükselmeye başladı.

Durduğunda ve kapılar açıldığında, bir şeyin yanlış olduğunu fark ettiğimde çıkmak üzereydim. Koridorda tamamen karanlık vardı. Asansörden çıkan ışıkla beyaz bezle kaplı rastgele mobilyalar bulunuyordu. Yıllardır kullanılmamış gibi görünüyordu.

Yanlış yere gitmiş olmam gerektiğini düşündüm, bu yüzden düğmeleri kontrol ettim, ama hiçbiri yanmadı. Hangi katta olduğumu gösteren hiçbir şey yoktu.

Tam o sırada, karanlık koridorun sonunda hareket eden bir şey fark ettim. Ne olduğunu tam olarak anlayamadım ama bir tür elbise giymiş bir insan gibi görünüyordu. Figür yavaşça koridordan aşağı, asansöre doğru ilerliyordu. Beni korkuttu ve panik içinde Kapıyı Kapat düğmesine basmaya başladım.

Birdenbire asansördeki ışık titredi ve kapandı. Zifiri karanlığa daldım. Çok korktum, neredeyse altıma işiyordum.

Tıpkı onu tamamen kaybetmek üzereyken, ışıklar titredi ve geri geldi. Kapılar kapandı, asansör tekrar canlandı ve tekrar yükselmeye başladı. Rahat bir nefes aldım.

Bu sefer kapılar açıldığında İnternet kafedeydim. Tezgaha gittim ve orada çalışan kıza olanları anlattım. Dinlerken yüzü soluklaştı.

Bazı müşterilerin ve birkaç çalışanının da benzer bir şey yaşadığını söyledi. Hiç bir zaman kendi başına bir şey yaşamamıştı, ama bana binanın tarihini anlattı.

Görünüşe göre, 4. kat bir zamanlar kuafördü. Orada çalışan kadınlardan biri salonda kendini öldürene dek. Sebep nedenini kimse bilmiyordu.

Salon çalışmaya devam etti, ancak garip ve açıklanamayan olaylar yüzünden rahatsız edildiler. Bazen müşteriler saçlarını yıkarken, su kan kadar kırmızı olur. Diğer insanlar aynaya baktıklarında, arkalarında duran hayalet bir figürün ifadelerini görürler. Döndüklerinde, orada kimse olmazdı. Bu olaylar nedeniyle salon kötü bir ün kazandı ve müşterilerini kaybetmeye başladı. Sonunda kapatılmak zorunda kaldılar.

Binanın sahibi, 4. katı başka iş yerlerine kiralamaya çalıştı, ancak orada birisinin öldüğünü öğrendiklerinde kimse almayacaktı. Sonunda, sahibi fiyatı neredeyse yarıdan daha aza düşürdü ve kırtasiye malzemeleri satan bir mağaza açmayı planlayan bir iş adamı tarafından kiralandı.

Ancak, yerde bazı tadilatlar yapmaya çalıştıklarında, bir dizi gizemli kaza oldu. İşçilerin araçları bazen kaybolur, yalnızca garip yerlerde bulunur, kimse yanına yaklaşmadığında aniden kırılır ve asansör kapıları beklenmedik bir şekilde kapandığında bir işçi eli ezilirdi. Sonunda, işçiler korktu ve devam etmeyi reddetti ve işadamı çekilip ayrıldı.

Binanın sahibi, 4. katı kiralamaya çalışmaktan vazgeçti ve kapattı. Asansördeki düğmeleri değiştirdi ve 4. kata çıkamayacak şekilde yeniden programlandı.

En azından, olması gereken buydu.

Bu binada, insanlar asansöre bindiğinde, bazen 4. katta durur ve kapılar açıldığında bazı insanlar karanlıkta kendilerine doğru gelen bir figür görürler.

Korku hikayesi yabancı bir kaynaktan scaryforkids web sitesinden çevrilmiştir.

Exit mobile version