Yaşam - insan

Yaşamda Mutluluğu Yakalamanın Huzuru

Başlığa bakarak, bu dünyada olması en zor, hatta gerçekleşmesi sürekli olmayan bir hayal diyebilirsiniz. Mutluluğu yakalamak gerçekten zor mudur?

Öncelikle yaşam mutluluğu iki türden gerçekleşebilir; ilki, içsel huzura sizi teşvik edecek unsurları çoğalması. Hemen bu nasıl olur, mümkün mü demeyin, yolları ve alternatifleri her zaman vardır. Öncelikle sevmediğiniz hiçbir şeyi yapmamaya çalışın, sevdiklerinizin bir listesini tutun, bu listede yapabileceklerinizi, kudretinizin neleri karşılayabileceğini işaretleyin, sonra eyleme geçin. Sevmediğiniz bir huyunuz mu var hayatınızda, silin atın, sizin mutluluğunuzdan önemli değildir. Sanmayın ki, huylar değişken değildir. Göreceksiniz onu hayatınızdan çıkarmak, bugüne kadar gereksiz taşıdığınız bir ağırlık olduğunu hatırlatacaktır. İlk başlarda biraz sorunla karşılaşabilir, içinizde buna gücüm yeter mi diyebilirsiniz. Tek tavsiye vardır bu noktada; sizi pozitif yapacak unsurları etrafınızda toplamak.

Gerçekten Yaşam Mutluluğu Olsun İstiyor musunuz?

Gerçekten Yaşam Mutluluğu Olsun İstiyor musunuz?

Yaşamda Mutluluğu Yakalamanın Huzuru

İkincisi, dış yardım, dış destek almaktan sakın çekinmeyin. Sizi şekillendirenin bir parçada olsa çevreniz olduğunu unutmayın, çevreniz size yön vermeyi bir misyon olarak görmektedir. Bizim bahsettiğimiz profesyonel destektir. Bu konuda kendinizi açmazda görüyorsanız, hiç kendinizi ve zamanınızı oyalamayın.

Huzur birazda sabitlikte yatmaktadır. Sabitliği yakalamanızla birlikte mutluluğun bir hareket olduğunu anlayacak ve o sabitlikten sonra tekrar hareket etme ihtiyacı duyacaksınız. Buna şöyle noktaya koyalım; siz daha birkaç günlük bebekken, hangi ihtiyacınızı kendiniz karşılayacak güce sahipti? Fakat bir şekilde hayatta kalma gücü elinizde sürekli yok muydu? Öyleyse, bugün kaç yaşınızda olursanız olun, artık düşünebiliyor, dillendirebiliyor ve isteyebiliyorsunuz. En önemlisi de budur.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu