EDİTÖR BAŞVURU
İlginç HaberlerKültür - Sanat

Ünlü Şarkıcı Madonna, NFT Serisi İçin Çırılçıplak Soyundu!

Madonna, NFT marketine giriş yapmaya karar verdi.

‘Pop’un Kraliçesi Madonna’

Madonna Louise Ciccone, 16 Ağustos 1958’de dünyaya gelmiştir. Amerikalı şarkıcı, şarkı yazarı, oyuncu ve iş kadınıdır. Ününe genç yaşta kavuşan şarkıcı, 1980’lerden beri “Pop’un Kraliçesi” olarak anılıyor. Kırk yılı aşkın süredir en önemli kültürel simgelerden biridir. Müzik kariyerinde geçmişten günümüze oldukça büyük ses getiren 63 yaşındaki ünlü şarkıcı Madonna, son yıllarda müzik kariyerinden daha çok yaptığı paylaşımlarla dikkat çekmeye başladı. Şimdiyse Madonna, NFT marketine giriş yapmaya karar verdi.  Şarkıcı, vajinasının üç boyutlu modelini yaptırdı. Çırılçıplak NFT’leri ve 3 boyutlu vajinası, açık artırmaya çıkarıldı. İşte detaylar…

Madonna’yla Yaptığım İş Birliği Büyük Bir Onur!

Şarkıcı Madonna, üç videodan oluşan ‘Mother of Creation’ (Yaratılışın annesi) isimli NFT serisini piyasaya çıkardı. Dünyaca tanınmış dijital sanatçı Beeple iş birliğiyle yaratılan seride üç boyutlu çıplak Madonna doğum yapıyor.  NFT serisinin çalışması tam bir yıldır sürüyor. Beeple adıyla tanınan dijital sanatçı Mike Winkelmann ise geçen yıl açık artımada 69 milyon dolara alıcı bulan işiyle en pahalı NFT sanatçısı rekoru kırmıştı. Ayrıca hala bu listede ikinci sıradaki yerini koruyor. Beeple, New York Times’ın haberinde Madonna’yla yapılan bu iş birliğini büyük bir onur olarak gördüğünü söyledi: “Çok nadir iş birliği yapıyorum. Bu da muhtemelen uzun süre boyunca yapacağım tek iş birliği olacak” dedi.

‘’Yaratılışın Annesi’’ Temasıyla Hazırlandılar!

Madonna’nın Beeple ile iş birliği sonucu orta çıkan NFT serisi “Yaratılışın Annesi” temasıyla hazırlandı. Madonna çırılçıplak olarak 3 boyutlu şekilde modellendi. Madonna’nın teknolojiyi, evrimi ve doğayı “doğurduğu” NFT paketleri ise şöyle: Teknolojinin Annesi, Evrimin Annesi, Doğanın Annesi. Şarkıcının vajinası ise “Doğanın Annesi” adlı NFT paketinde, 3 boyutlu olarak şekillendiriliyor. Videolarda 3D tarama tekniği kullanılırken, şarkıcının çıplak avatarında vajinası ön plana çıkarıldı. Madonna, yaptığı bu seride, yaratılış kavramı üzerinde araştırma yapmak istediğini söylüyor. Sanatçı, bu konu hakkında: “Yalnızca bir çocuğun vajina yoluyla dünyaya girişi değil aynı zamanda bir sanatçının yaratıcılığı doğurması gibi” dedi.

Ünlü Şarkıcı Madonna, NFT Serisi İçin Çırılçıplak Soyundu!

Videolarda Mevlana Şiiri!

Madonna, paylaşılan videolarda, ameliyat masasında bir ağaç, robot kırkayaklar ve kelebekler doğruyor izlenimi veriliyor. Videoların her birine bir de şiir eşlik ediyor. Üstelik bu şiirlerden ikisi ona aitken diğer şiir Mevlana’ya ait!

Büyük Tepki Geldi! ‘Dikkat Çekmek İsteyen Bir Zavallı’

Ünlü şarkıcı Madonna, yaptığı bu çalışmayla büyük tepki gördü. NFT (Değiştirelemez /Takas edilemez) serisinin görüntülerini paylaştıktan sonra, bazı çevreler Madonna’yı dikkat çekmek isteyen bir zavallı olarak tanımladılar. Bazı kesim, şarkıcıya yaptığı bu hareketin utanç verici olduğunu söylerken, Amerika’da magazin çevreleri de Madonna’yı ağır bir şekilde eleştirdi. Görüntülerde en büyük tepki çeken kısım ise Madonna’nın cinsel organının yakın çekim görüntüsü oldu.

NFT Serisinin Geliri Hayır Kurumlarına Bağışlanacak!

Şarkıcı Madonna, gelen paranın hayır işlerinde kullanılmak üzere hayır kurumlarına bağışlanacağını açıkladı. Cuma gününe kadar SuperRare sitesinde NFT serisinin açık artırması devam edecek. NFT serisinin geliri kadınlar ve çocuklar yarına çalışan üç ayrı vakfa bağışlanacak. Şimdiye kadar, Madonna’nın 3 boyutlu vajinasının yer aldığı NFT paketine 29 bin dolar teklif edilirken, serinin diğer iki NFT paketine ise 12 bin 579 dolar teklif edildi.

 

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu