Haberlerİlginç Haberler

Takma Kirpik Nasıl Takılır?

Takma kirpikler çeşitleri ile günlük ya da özel zamanlarda tercihiniz olabilir. Nasıl takılır diyorsanız işte size kirpik takımı:

Bütün – Yarım Kirpik Takma: Öncelikle kirpiği gözünüze uygun olup olmadığını anlamak için kirpiği gözünüze yaklaştırıp ölçmelisiniz. Ölçme işlemini parmağınızın göz pınarlarına koyup parmaklarınızın devamından kirpiğinizi ölçmelisiniz. Takma kirpikler genel olarak kısada uzuna doğru gider. Eğer ölçtüğünüz kirpik gözünüze uzun geliyorsa uzun tarafından makas yardımıyla kesebilirsiniz. Takma kirpik takmadan önce kendi kirpiklerinizi bir kirpik kıvırıcısı ile kıvırmalısınız. Kendi kirpiklerinize de rimel sürmelisiniz ki takma kirpiği taktığınızda birbirlerinden ayrık durmasınlar. İnce bir eye liner çekebilirsiniz. Bu işlem de takma kirpiğin başlangıç yerini kamufle eder. Takma kirpiğin düşmemesi ve gün içinde rahat bir şekilde kullanmanız için kirpik yapıştırıcıları önemlidir. Duo marka kirpik kıvırıcısına güvenebilirsiniz. Çünkü duo asıl olarak ameliyat kesiklerini yapıştırmak için üretilmiş bir yapıştırıcıdır ve zararsızdır. Süt rengine sahiptir. Takma kirpiğinizi ister kirpik cımbızı ile isterseniz normal bir cımbız ile kavrayın ve kirpiğinize yapıştırıcı sürün. Yapıştırıcıyı herhangi bir fırça sapının arkası ile kirpiğe kolayca uygulayabilirsiniz. Yapıştırıcı sürdüğünüz kirpiğinizi 20 saniye kadar bekletin. Süt rengindeyken hemen yapışmayacağını unutmayın. Daha kolay vakit geçsin diye üfleyebilirsiniz de. Cımbızla tuttuğunuz kirpiğinizi gözünüzün tam orta kısmından yapıştırabilirsiniz. Gün bittiğinde takma kirpiğinizi en uç noktadan nazikçe asılarak çıkarabilirsiniz.


pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu