TV YayınlarıListelerTV Yayınları

Talihsiz Serüvenler Dizisi (Netflix), Konusu, Neden İzlemelisin

Talihsiz Serüvenler Dizisi Konusu nedir? Neden ‘Talihsiz Serüvenler Dizisi’ izlemelisiniz? diziyle ilgili bütün detaylara yazımızdan ulaşabilirsiniz.

istanbul temizlik şirketi

Tür: Aksiyon, Komedi, Macera, Fantastik
Kimler var: Neil Patrick Harris, Patrick Warburton, Malina Weissman
Sezon: 2
Yaş Sınırı: 7+

Dizi hakkında konuşmadan önce, sen ne güzel filmdin ‘Talihsiz Serüvenler Dizisi’.  2004 yılında vizyona giren, Jim Carrey, Jude Law (Lemony Snicket voice), Meryl Streep (Josephine), Emily Browning (Violet) ve Liam Aiken (Klaus) gibi başarılı yıldızların yer aldığı film izlerken bana çok keyif vermişti. IMDB puanı 6.8 olan filmi izlemediyseniz muhakkak izleyin derim.

Tabi bu serüven bir film ile başlamıyor. Lemony Snicket takma adını kullanan ancak asıl adı Daniel Handler olan yazarımız, 1999-2006 yılları arasında tam 13 kitaptan oluşan bir serüven kaleme alıyor. Her bir kitabın 13 bölümü var ve serinin son kitabı da 2006 Ekim’inin 13’ünde sevenleriyle buluştu. Bu derece 13 seven bir seride bilin bakalım başka ne 13’lü. Netflix dizisi! Dizinin ilk sezonu 8 bölümle 13 Ocak 2017’de yayınlandı efenim. Açıkçası ben 8 yerine 13 bölüm beklerdim.

Talihsiz Serüvenler Dizisi Konusu

Baudelaire ailesinin evini gizemli bir yangın kül etmiştir ve maalesef bu yangında ailenin anne ve babası ölmüştür. Bunun üzerine kardeşler, uzak akrabaları Kont Olaf’ın yanına yerleştirilir. Kardeşler çok büyük bir servete konmuştur ve kardeşlerden Violet 18 yaşına bastığında, servet onların olacaktır. Ama bu servete göz koyan biri vardır: Kont Olaf! Serveti ele geçirmek için uğraşan kötü kalpli Kont Olaf ve yetimleri birbirinden garip maceralar bekliyordur.

Neden ‘Talihsiz Serüvenler Dizisi’ izlemelisiniz?

“Eğer mutlu ve güzel bir hikâye istiyorsanız, yanlış yerdesiniz.” sözü bu serüveni özetliyor sanırım. Dizi “Daha bu çocukların başına ne gelebilir?” dedirtecek kadar macera ve tuhaf olaylarla dolu. Ancak türü dram değil. Aksine fantastik ve komedi artı maceralarla dolu! Ailenizle izlemek için birebir bir dizi çünkü yaş sınırı 7+.  How I Met Your Mother dizisi ile kalplerimizi fetheden Neil Patrick Harris’i Kont Olaf olarak izliyoruz ve onu böylesine farklı bir karakter olarak izlemek aşırı keyifli! (Evet, hayranı mıyım diye düşünüyorum şu an.) Dizinin IMDB puanı ise 7.9. Film ile karşılaştırdığımızda beğeni oranının oldukça yüksek olduğunu anlayabiliyoruz. Hikaye güzel, oyuncular güzel, işin içinde Netflix var..eee daha ne duruyorsunuz?!

25 Efsane Netflix Dizi Önerisi

İlginiz Çekebilir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu