Gezi RehberiDoğa - Çevre

Mutlaka Görmek İsteyeceğiniz En iyi 11 Siyah Kumlu Plaj

Siyah kumlu plajlar genellikle volkanik bölgelerde oluşurlar, bu nedenle en iyi siyah kumlu plajların bazıları Hawaii ve İzlanda’da bulunur. Detaylar...

istanbul temizlik şirketi

Siyah kumsallar.. Çoğu kişiyi kendine hayran bırakan bir görüntüye sahiptirler. Çok tuhaf bir şekilde siyah kumlara sahip bir çok plaj bulunmaktadır. Siyah kumlu plajlar genellikle volkanik bölgelerde oluşurlar, bu nedenle en iyi siyah kumlu plajların bazıları Hawaii ve İzlanda’da bulunur. Bununla birlikte, bu listede Portekiz’den İtalya’ya kadar, bir çok siyah kumlu plaj bulduk.

İşte birbirinden güzel 11 Siyah kumlu plaj!

11- Kariotahi Beach, Yeni Zelanda

Kariotahi Beach, Yeni Zelanda

Siyah kumları ile harika bir görüntüye sahip olan bu plaj oldukça fazla rüzgar almaktadır. Bundan dolayı plaj genellikle yamaç paraşütü için kullanılmaktadır.

10- Monterrico, Guatemala

Monterrico, Guatemala

Burası Guatemala’nın en ünlü siyah kum plajı ve aynı zamanda Orta Amerika’da en çok ziyaret edilen ülkelerden biri.

9- Waipi’o Beach, Havai

Waipi’o Beach, Havai

“Kavisli su” anlamındaki bu vadi çok öncelerden Hawaii krallarının eviydi.

8- Reykjavik, İzlanda

Reykjavik, İrlanda

İzlanda’nın başkenti olan Reykjavik’te bulunan bu siyah kumlu plaj her yıl oldukça fazla turist tarafından ziyaret edilmektedir.

7- Sao Miguel, Portekiz

Sao Miguel, Portekiz

Azor şehrinde bulunan bu ada “Yeşil Ada” olarak da bilinmektedir.  Siyah kumlu plajlar arasında en güzel plajlardan biridir.

6- Kaimu, Hawaii

Kaimu, Havai

1990’da volkanik bir patlamadan sonra kasaba plajı komple lavla kaplıydı. Bugün, yerliler alanı eski ihtişamına geri getirmek için çalışıyorlar ancak bu haliyle daha güzel.

5- Playa Negra, Kosta Rika

Playa Negra, Kosta Rika

Bu inanılmaz derecede doğal siyah kumlu pasifik plajı, sörf tutkunları için oldukça popüler bir konumdadır.

4- Vlychada, Yunanistan

Vlychada, Yunanistan

Bu siyah kum plajı, çarpıcı dalgaların şekil verdiği devasa kum taşı kayalıklarıyla tanınmaktadır.

3- El Tunco, El Salvador

El Tunco, El Salvador

Bu sessiz küçük köy, sahip olduğu siyah kumlu plaj sayesinde, El Salvador’daki en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelmektedir. Buraya gelen ziyaretçiler genellikle sörf yapmak için gelse de, siz buraya harika bir seyir keyfi olan gün batımını izlemek için de gidebilirsiniz.

2- Stromboli, İtalya

Stromboli, İtalya

Bu küçük Akdeniz adası, İtalya’nın üç aktif volkanlarından birine ev sahipliği yapıyor. Aslında, sayısız patlamayla “Akdeniz’in Deniz Feneri” olarak da anılmaktadır. Ve şunu da belirtelim ki, bu siyah kumlu plaj tamamen risk altındadır!

1- Jökulsarlon Plajı, İzlanda

Jökulsarlon Plajı, İzlanda

Evet, telaffuz etmek çok zor olsa da, bu siyah kumlu plaj buzlar ile oldukça uyum sağlayarak harika bir görüntü sunmaktadır. Ayrıca plajın, Hollywood’da oldukça popüler bir mekan olması da şaşırtıcı olmamalı.

Dünyanın En Acayip Plajları başlığımızda ilginizi çekebilir.

İlginiz Çekebilir

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum.

2 Yorum

  1. Küçûklükten beri hep böyle suyun altının göründüğü denizlerde yüzmek istemişimdir. Hep YouTube deniz videolarî diye arayıp izledim. Ama bir türlü imkan, zaman müsait olamadik :)))
    Hayaller yukarıda yazıldığı gibi.
    Hayatlar ise: adana karataş ilçesinde denizde kum yok heryer kaya 😀

  2. Hiç bir yeri görmek istemiyorum. Çünkü ne para ne zaman nede moral kaldı. İş yapmak istiyorum ama yapamıyorum çünkü günümüzdeki iş formatı ile benim kendi is ahlakım birbirine uyuşmuyor. Neyse bakalım zaman neyi gösterecek

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu