HaberlerListeler

Samsung Galaxy S9 Plus, iPhone X ve Nokia 8, Samsung Note 8, OnePlus 5T Karşılaştırmalı Batarya Testi

Samsung S9/ S9+ vs iPhone X vs Galaxy Note 8 Batarya Testi

Akıllı telefonların hızla artan özelliklerine rağmen değişmeyen tek şey hızla tükenen şarjları. Telefonların bataryalarında ki gelişme diğer teknlojik gelişmelerin oldukça gerisinde yer alıyor.  Bu kapsamda bir  youtuber’ın çektiği videoda şuan piyasadaki en iyi ve yeni akıllı telefon modellerinin bulunduğu batarya testi yer alıyor.

Videoda yer alan akıllı telefonların içerisinde en büyük kapasiteli pil 3500 mAh ile Samsung Galaxy S9 Plus olurken en düşük kapasiteli olan ise  2716 mAh ile iPhone X modeli.  İki modelin kıyasıya yarışına bu sefer Nokia 8, Samsung Note 8 ve OnePlus 5T  modelleride ekleniyor. 

Yarışmanın sonuncusu yüksek çözünürlüklü ekran ile nispeten düşük bir bataryaya sahip olan Nokia 8 oluyor.  Yapılan teste sadece 4.5 saat dayanabiliyor.  Onları Note 8 izlerken, son güncelleme ile birlikte batarya kullanımında iyileşme gözüken iPhone X üçüncü oluyor. En iyisi ise  6 saat 47 dakika kullanım sunan bataryası ile Samsung Galaxy 9 Plus oluyor.  Test içerisinde yer alan iPhone X’in rakiplerinden çok daha küçük kapasiteli bataryasına rağmen bu kadar başarılı olmasının sırrı ise sanırım tamamen iOS işletim sistemi ile alakalı.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu