HaberlerTürkiye

21 Mart Doğanın uyanışı ve Bahar’ın gelişi, Peki İlkbahar Ekinoksunda Ne Yapmalısın?


21 Mart Ekinoksu ile artık içimiz ısınacak, toprak ana uyanacak ve mis kokulu çiçekler açacak. Peki baharın gelişi ile doğada neler değişir? 21 Mart’ta neler olur ve neler yapılır?

21 Mart İlkbahar ekinoksunda güneş ışınları ekvatora 90 derecelik dik açıyla düşer ve bugün aynı zamanda gece ve gündüz eşitlenir. Ekinoks kavramıda gece ve gündüzün eşitliği demektir. 

21 Mart tarihi itibariyle başlayan ve güneş ışınlarının direk dünyamıza dik açıyla gelmesi doğanın uyanışı ve havaların ısınması olayı ise Eylül’e yani Sonbahar ekinoksuna kadar devam eder.

Baharın gelişi ülkemizde Nevruz olarakta bilinir ve kutlanır. Dünyanın bir çok yerindede festivaller ve farklı etkinliklerle baharın müjdeleyen bugün kutlanır.pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu