Faydalı BilgilerListelerSağlık

Sağlığımızı Tehlikeye Sokan Basit Hatalar

Sağlıklı bir yaşam için bazı şeylere dikkat etmeniz gerekiyor. Bazen basit hatalar sağlığınızı tehlikeye sokabiliyor. Peki nedir o hatalar?

Sağlıklı yaşam için yaptığımız her harekete dikkat etmeliyiz. Yemek yerken, çalışırken, spor yaparken ve aklınıza gelebilecek her türlü aktivite de çok dikkatli davranmalıyız. Çünkü sağlık ihmale gelmez ve en ufak bir hatamızda sağlığımızı tehlikeye sokabiliriz.

Sağlıklı yaşam için en önemli hususların başında ise tabi ki beslenme gelmekte. Özellikle günümüzde insanlar dışarında fast food tarzı yiyecekler çok tüketiyorlar. Bu durum kısa vadede olmasa da insanlara uzun vadede kesinlikle büyük zararları olmakta. Dışarı da yediğimiz yiyeceklerin temiz olup olmadığını bilemiyoruz ve bu büyük bir tehlike. Birde bu yiyecekleri çocuklarımıza yediriyorsak bu dahada büyük bir tehlike demektir.

sağlık için dikkat edilmesi gerekenler

İlgili Makaleler

Özellikle büyük sakatlanmalar insanlar spor yaparken oluşmakta. Ne kadar garip değil mi ? Sağlıklı yaşamak için spor yaparken bir anda sağlığımızdan oluyoruz. Spor yaparken dikkat etmemiz gereken birkaç kural var. Bunlar;

1: Isınmadan asla aktivitelere başlamamak

2: Kazanma hırsına kapılıp yanlış hamleler yapmamak

3: Yapacağımız aktiviteyle vücut arasındaki ilişkiyi iyi kurmak. Burada demek istediğimiz; Örneğin futbol oynuyoruz ve kilomuz normalinde üstünde ise kendimizi yormadan bu aktiviteyi gerçekleştirmek. Aksi takdir ani bir kalp krizi geçirme olasılığınız yüksektir.

sağlıklı bir yaşam

Özellikle 2. madde insanların sağlığından olduğu ve çok dikkat edilmesi gereken bir husustur. Çünkü aynı sorun malesef bendede vardı ve yine malesef Çapraz bağlarımı kopardım. Şimdi akıllandım ama biraz geç oldu. Umarım siz benim yaptığım hatayı yapmaz, ömür boyu sağlıklı yaşam sürersiniz.

Ülkemizdeki çoğu insan malesef iş yaparken kullanması gereken bir takım materyalleri kullanmaz. Onlara prosedür gibi gelse de aslında bu yapılan uygulama işçi sağlığıdır ve çoğu işçimiz malesef kullanması gereken materyalleri kullanmıyor ve en ufak bir hatada sağlığından hatta canından oluyor. Lütfen eğer tehlikeli bir işte çalışıyorsanız kullanmanız gerek materyalleri kullanın ve sağlığınızı hatta canınız bir hiç uğruna kaybetmeyin.

Bu yazımızda sizlere insan sağlığını tehdit eden eden küçük ama önemli detaylara değinmeye çalıştık. Yukarıda verdiklerimiz sadece birer örnek. Bu ve buna benzer maddelerde kendinize dikkat etmelisiniz. Unutmayın sağlıklı bir yaşam için illa doktora gitmenize gerek yok. Alacağınız ufak önlemlerle huzurlu, mutlu ve sağlık yaşam geçirebilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu