Gezi RehberiListeler

Rotterdam Gezi Rehberi

Hollanda’nın başkenti Amsterdam’dan sonra ülkenin en büyük ikinci kenti olan Rotterdam’da eğlence mekanları, çeşitli kültürel etkinlikleri ve eşsiz mimarisi ile görülmesi gereken bir kent. Bu kent aynı anda 1572 yılında İspanyol himayesine başkaldıran ilk Hollanda kentlerinden biri olma özelliğini de taşımaktadır.

Rotterdam Gezilecek yerler:

2. Küp Evler

Küp Evler

Küp Evler Helmond bölgesinde 1970’li yıllarda Piet Blom tarafından birkaç küp şeklinde inşa edilmiştir. Küp evlerin her bir tanesi bir ağacı, evlerin hepsi de ormanı simgeliyor. Piet Blom bu eserlerini ahşaptan yapmıştır.

3. Rotterdam Markthal

Rotterdam Markthal

Burası Rotterdam’ın kapalı Pazar alanıdır. Bu Pazar da 20 nin üzerinde dükkan ve 9 tanede restoran bulunmaktadır. Yeme içme ve alışveriş yapmak için çok harika bir yer. Hollanda da meşhur olan peynir türleri, meyve ve sebzelere bu pazarda rahatça ulaşabilirsiniz

4. Erasmus Köprüsü

Erasmus Köprüsü

Erasmus köprüsünün 1996 yılı eylül ayınca resmi açılışı yapılmıştır. Şehrin sembolleri arasında gösterilmektedir. Köprü çok büyük olmasa da mimari açıdan görülmeye değer bir yapıdır.

5. The Euromast

The Euromast

The Euromast bir gözlem kulesi olarak inşa edilmiştir ve ilk yapıldığı zamanlarda yüksekliği 100 metre olsa da 1970 yılında Spaca Tower eklenerek 185 Metre uzunluğunu bulmuştur. Kentin hemen hemen her yerinden gözüken kule akşamları ışıklandırma ile daha da mükemmel bir görüntüye bürünüyor. Spido, Hotel New York, Kunsthal Rotterdam, Boijmans Van Beuningen Müzesi, St. Laurenskerk kentin diğer görülmesi gereken önemli noktalarından bazılarıdır.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu