Kimdir?Listeler

Phillip Cocu Kimdir?

Phillip Cocu Kimdir? Phillip Cocu Ne İş Yapıyor? Phillip Cocu Evli mi? Phillip Cocu Oynadığı Takımlar? Phillip Cocu Kısaca Kariyeri Hakkında Merak ettiklerinizi sitemizde bulabilirsiniz.

Hollanda’nın Eindhoven kentinde dünyaya 29 Ekim 1970 tarihinde gelen eski futbolcu günümüzde ise teknik direktörlük yapan bir isimdir. 22 Haziran 2018 tarihinde ülkemiz takımlarından Fenerbahçe ile teknik direktörlük için 3 yıllık anlaşma imzalanmıştır. Ali Koç ve Damien Comolli’nin ilk transferi olarak da tarihe geçmiştir. Takıma imza attığımda 47 yaşında olan isim güçlü bir futbolculuk kariyerinde sahiptir. Anne ve babasının isimler Peter ve Rina Cocu’dur. Tam adı Phillip John William Cocu olan isim evlidir ve Raoul, Senna ve Delano isminde üç çocuğu vardır.

Phillip Cocu Kimdir?

1 Temmuz 1988 yılında AZ Alkmaar altyapısına giren isim kısa sürede kendisini göstermiştir. Alkmaar takımı ile profesyonel sözleşme imzalayan isim ardından Vitesse ve PSV formalarını giymiştir. Vitesse takımında 5 yıl, PSV’de ise 3 yıl oynadıktan sonra 1 Temmuz 1998 yılında Barcelona’ya imza atmıştır. Bu takımla 6 yıl boyunca başarılı bir şekilde forma giymiştir ve ayrılana kadar takımda kaptanlığa kadar yükselmiştir. 2004 yılında PSV takıma tekrar geçiş yapmıştır. 2007 yılında Al jazira takıma gittikten sonra 2008 yılında kariyerini noktalamıştır. PSV ile futbolculuk kariyerinde 4 şampiyonluk, Barcelona ile bir şampiyonluk elde etmeyi başarmıştır. Milli takım ile 101 maça çıkan isim 1998 dünya kupasında takımı ile dördüncü olmuştur. 10 gol atmayı başarmıştır.

Futbolculuk kariyerini noktaladıktan sonra 2008 yılında Hollanda milli takımında antrenör olarak çalışmaya başlamıştır. 4 yıl burada görev alırken aynı dönemde PSV U19 takımını da çalıştırmıştır. 2012 yılında aynı takıma kısa bir dönem teknik direktör olmuştur sonra tekrar U19 takımına geçiş yapmıştır. 2014 yılında kısa bir dönem ara verdikten sonra 26 Haziran 2014 yılında bu takımda profesyonel olarak sözleşme imzalamıştır. 4 yıl boyunca çalıştığı takımda 179 maça çıkmış 2,22 puan ortalaması tutturmuştur. Bu dönemde PSV ile 6 kupa kazanmıştır. 3 lig şampiyonluğu, 2 süper kupa ve bir de kupa zaferi elde etmiştir.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu