Faydalı BilgilerListeler

Gül suyu ve 5 kullanım şekli

Gül insanlar tarafından yıllardır güzellik, aromatik yağlar ve tıbbi amaçlarla kullanılmaktadır. Gülün en yaygın kullanım şekli gül yapraklarının buharla damıtılmasıyla elde edilen gül suyudur. Ayrıca gül suyu cildinize veya güzellik rutininize ekleyebileceğin en iyi bileşenlerden biridir. Gül suyu bir dizi güçlü antioksidan içerir ve antiseptik, antibakteriyel ve antiaging özelliklere sahiptir. En güzel tarafı ise dışarıdan alabileceğiniz gibi evde kendinizin de yapabileceği, kolay ulaşılabilecek bir ürün olmasıdır.

Gül suyunun faydaları ve kullanım şekli

İşte cilt bakımında bu kadar faydalı olan gül suyunun 5 kullanım alanı:

1- Tonik

Daha yumuşak ve temiz bir cilt için makyaj pamuğuna bir miktar gül suyunu dökerek bütün yüzünüzü silin. Bu aynı zamanda cildinizdeki fazla yağı da alacak ve cildinizi nemlendirmeye yardımcı olacaktır.

2- Gül suyu spreyi

Gül suyunu bir sprey şişesine koyarak gün içinde kolay şekilde kullanabilirsiniz. Özellikle nemlendirici sürmeden önce ya da makyajınızı bitirdikten sonra daha parlak bir cilt için bu spreyi yüzünüze sıkabilirsiniz.

3- Makyaj temizleyici

Makyajınızı cildinizi tahriş etmeden çıkarmak için gül suyunu yüz yağınızla karıştırarak makyajınızı kolayca çıkarabilirsiniz.

4- Göz bakımı

Makyaj pamuklarını gül suyuna batırarak göz kapaklarınıza koyabilirsiniz. Bu gözlerinizdeki yorgun görüntünün azalmasına ve göz çevrenizin nemlenmesine yardımcı olacaktır.

5- Saç bakımı

Saçlarınızı şampuanladıktan sonra durulama suyuna bir miktar gül suyu koyabilirsiniz ya da şampuanınızın içine bir miktar dökebilirsiniz. Gül suyu yıpranan saçların canlanmasını sağlayacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu