HaberlerTV Yayınları

Mucize Doktor dizisi sosyal medyayı salladı

MF Yapım imzalı Fox TV’nin yeni dizisi Mucize Doktor sezona hızlı giriş yaptı, ilk bölümüyle 12 Eylül Perşembe akşamı seyirci karşısına çıkan dizi ilk bölümden sosyal medyada yankı uyandırdı. Ali Vefa isimli genç otizm hastası,

OTİZM SAHNESİYLE DİKKAT ÇEKTİ

Mucize Doktor dizisinde Adil karakterine hayat veren oyucu Reha Özcan, otizmli doktor Ali’yi hastaneye alabilmek için kurulda konuşma yaptı. Adil’in “Siz sanıyorsunuz ki karşınızda bir tek Ali var. Binlerce otizmli genç var sizin karşınızda. Dışarılarda, bir kapının arkasında bekliyorlar. Açalım o kapıyı, buyur edelim içeri. Yılmayın, hayallerinizden vazgeçmeyin, kendinizi eksik hissetmeyin, yapabilirsiniz, sizin de bir şansınız var bu hayatta, sizin de herkes gibi yaşamaya hakkınız var diyelim” dediği anlar ise sosyal medyanın gündemine oturdu. Tıp fakültesini birincilikle bitiren savant otizmli bir deha olan Ali, diğer otizimli diğer bireyler içinde farkındalık yaratacağı içinde önemli bir proje.

MUCİZE DOKTOR DİZİSİ KONUSU
Savant sendromlu deha Ali Vefa’nın en büyük hayali doktor olmaktır. Karşılaştığı her türlü engele rağmen tıp fakültesini bitirmiş, stajını tamamlamış ve geriye sadece ihtisas yapmak kalmıştır. Yaşadığı taşra şehrinden ayrılır ve manevi babası Adil Erinç’in Başhekimi olduğu İstanbul Berhayat Hastanesi’nde Cerrahi Bölüm Asistanı olarak işe başlamak üzere yola çıkar. Bakalım bu yolda Ali’nin başına neler gelecek?

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu