HaberlerTürkiye

Mansur Yavaş mazbatasını aldı

CHP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mansur Yavaş ve İzmir Belediye Başkan Adayı Tunç Soyer mazbatalarını aldılar. Özellikle Ankara’da bir süredir Adalet ve Kalkınma Partisi’nin itirazları üzerine geçersiz oylar tekrar sayılmaktaydı. Süreç uzadığı için yaklaşık 1 haftadır mazbataların kendilerine teslim edilmesini bekleyen Cumhuriyet Halk Partili 2 aday sonunda mazbatalarını teslim aldılar.

Mansur Yavaş’ın Atanın Huzuruna Çıkması Bekleniyor

Özellikle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturan kişilerin görevine başlamadan önce ilk yaptıkları şey olan Atatürk’ün huzuruna çıkma geleneğine Mansur Yavaş’ın da katılması bekleniyor. Gün içerisinde mazbatasını teslim alacak Mansur Yavaş’ın akşam saatlerine doğru Anıtkabir’e ziyaret gerçekleştirmesi beklenmekte.

AKP’nin Tüm İtirazları Reddedildi

Yüksek Seçim Kurulu Ankara yetkililerine seçimlerde usulsüzlük olduğu gerekçesiyle tekrar tekrar itirazlarda bulunan AKP yetkililerinin yapmış olduğu tüm itirazlar reddedildi. Özellikle İstanbul seçimlerinde büyük bir şaibe olduğundan bahseden yetkililer, Ankara’da da geçersiz oyların yeniden sayılması için çabalamaktaydı. Ancak yetkililerin yapmış olduğu itirazlar, yeteri kadar dayanak olmadığı gerekçesiyle YSK tarafından kabul edilmedi.

Hacı Bayram camisinde sabah namazını kılan Mansur Yavaş, oradaki vatandaşlara kısa bir sohbet ettikten sonra camiden ayrıldı. Mansur Yavaş, sabah namazı vakti CHP Ankara İl Başkanı Rıfkı Güvener ve İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk ile Hacı Bayram Camisi’ne sabah namazını kılmak üzere geldi. Seçimlerde kendisini destekleyen İyi Parti yönetimine de teşekkürlerini ileten Yavaş, görevinin başına geçmeye hazırlanıyor.

“Anıtkabir Ziyaretinden Sonra Göreve Başlayacağız”

 “Ankara’nın kurucularından olan Hacı Bayramı Veli’yi ziyaret edip duamızı yaptık, mazbatamızı aldıktan sonra 15.30’da da Anıtkabir’e gidip Ankara’mızı başkent yapan Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün huzurunda saygı duruşunda bulunduktan sonra görevimize başlayacağız inşallah. ‘Haydi Bismillah’ dedik, başlıyoruz. Allah’ım hayırlı uğurlu etsin.” sözlerinde bulundu.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu