HaberlerTürkiye

Kılıçdaroğlu ve Akşener YKS’ya çağrıda bulundu! | Son Dakika

1 Nisan’dan itibaren YSK’nın kendi web sitesinde Ekrem İmamoğlu İstanbul’da kazanmış gözükmekte. AKP’nin geçersiz oyları kontrol etme isteği üzerine tekrar sayılan oylar sonucu kazanan yine İmamoğlu çıkmıştı. AKP’nin 38 ilçede yeniden sayım yapmak istemesi gündeme oturdu. 

Kılıçdaroğlu ve Akşener Yüksek Seçim Kurulu (YKS)’ya çağrıda bulundu.

Türkiye acilen seçim atmosferinden çıkarak temel sorunlara odaklanılmasını gerektiğini belirten Kılıçdaroğlu, bu durumun artık Büyükşehir Belediye başkanlığı seçiminden ziyade artık bir demokrasi olayına dönüştüğünü söyledi. Akşener, Kılıçdaroğlu ile beraber verdiği basın açıklamasında Kılıçdaroğlu’na destek vererek, “Yüksek Seçim Kurulu Hakimleri’ne sesleniyorum. Hukukun, adaletin, kanunun dışına çıkmayın. Türkiye’nin biran önce normalleşmesi lazım. Memleket hepimizin. Fakat anlaşılıyor ki İstanbul sadece AK Parti’nin. Bu kaosun acilen normale dönmesi gerekiyor.” ifadelerinde bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti’nin 38 ilçede yeniden sayım yapılmasını istemesinde herhangi bir gerekçe süremediğini ve bunun kanunlara aykırı olduğunu tekrar sayım yapılamayacağını söyledi. YKS’da bulunan yargıçların bu konuda tarafsızlığının ve bağımsızlığının çok önemli olduğunu belirtti. 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ise İmamoğlu’nun aldığı oyu küçümsemek ya da reddetmenin ciddi bir hukuk sorunu olduğunu, hislere dayanarak kimsenin bu milletin özgür iradesi ile ortaya koyduğu oy sonuçlarını reddetmesinin mümkün olmadığını ifade etti.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu