Günümüzde Toplum Yaşantısını Acımasızca Gösteren 30 Resim

pomeranian boo fiyatları

Sanat sadece gözlerimizi memnun etmek için yapılanlardan ibaret değil, aynı zamanda fikir ve düşünce insanlara aktarmaya yarıyor. Avusturyalı karikatürist Gerhard Haderer yıllardır hiciv resimler üretmektedir ve  günümüz toplumunda insanların hiçbir yerde mükemmele yakın bile olmadığını vurgulayarak çizimlerini görenlerin bir kez daha düşünmesine neden olmuştur.

Gerhard Haderer kitabı olan İsa’nın Yaşamı için mahkemeye bile çıkarılmıştı. Yazdığı kitap ülke genelinde şiddetli tepkilere yol açtı, özellikle de Katolik Kilisesinde. Haderer Yunanistan’da dini topluluklara hakaret ettiği için suçlu bulundu ve 2005 yılında ayda sonuçlanan davasında 6 yıl ceza verildi, bir kaç ay sonra itiraz üzerine karar yeniden değerlendirildi ve ceza askıya alındı, Gerhard Haderer beraat etti.

Yaptığı çizimleri görünce hayatı sorgulamamızı sağlıyor ve gerçekten insanlığın ne kadar kötü bir yöne doğru gittiğini bizlere gösteriyor. Umarım bu içeriğe baktığınızda en azından küçükte olsa bir ders çıkartmayı başarırsınız.Ayrıca Bknz.  Anlamları Yanlış Bilinen İsimlerin Gerçek Anlamları