HaberlerTürkiye

Kurban Bayramı ne zaman? Kurban Bayramı tatili kaç gün 2019

2019 Kurban Bayramı ne zaman, kaç gün tatil olacak soruları Ramazan Bayramının hemen ardından sorulmaya başlandı. En çok merak edilen ise Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağı idi. 

KURBAN BAYRAMI NE ZAMAN?

Her yıl Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından açıklanan takvima göre Kurban Bayramının birinci günü 11 Ağustos 2019 tarihinde. 10 Ağustos 2019 ise Kurban Bayramı Arefe günü.

10 Ağustos Cumartesi Kurban Bayramı Arefesi

11 Ağustos Pazar Kurban Bayramı 1. Gün

12 Ağustos Pazartesi Kurban Bayramı 2. Gün

13 Ağustos Salı Kurban Bayramı 3. Gün

14 Ağustos Çarşamba Kurban Bayramı 4. gün


KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN OLACAK?

Şimdiye kadar Cumhurbaşkanlığı tarafından konuyla ilgili bir resmi açıklama yapılmadı. Cumartesi günü başayacak olan Kurban Bayramı tatili Çarşamba günü tamamlanıyor ve iş yerlerinde Perşembe ve Cuma günü için şimdilik resmi tatil yok. 

Fakat daha önceki örneklere dikkat ettiğimizde son kalan iki gününde idari tatil ilan edilerek Kurban Bayramı tatilinin 9 güne tamamlanacağını söyleyebiliriz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu