HaberlerYaşamYaşam - insan

Kızıl Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Biz kadınlar bir değişiklik istedik mi soluğu kuaförde alırız. Soluğu kuaförde aldığımız günlerden bir gün artık kızıl saçlara sahip olarak oradan ayrılmış olabilirsiniz. Saç boyalarının duş esnasında rengi az biraz akar. Kızıl saçların renk tonlarını korumak için 7 önemli püf noktasını bilmeniz gerekiyor. Kızıl saçlarınız varsa korumanız şart.

İlk olarak kızıl renk pigmentleri ışığa duyarlıdır. Bu yüzden özellikle güneşli ortamlarda kızıl saçlarınızı uv ışınlarından korumak için şapka takmalısınız. Öğlen güneşinden uzak duramaya dikkat etmelisiniz.  Saçlarınız yeni boyandıktan sonra iki hafta kadar klorlu su ile temas etmemelidir. Klorlu su normal suya göre renkte daha fazla değişim sağlar. Boyalı saçlar için kullanılan şampuanların yanı sıra kına kızıl saçlar için idealdir. Kınalı şampuan kullanırsanız kızıl saçlarınız daha iyi parlar. Saçlarınızdaki kırmızı pigmentleri korumak için haftalık saç bakım kürleri kullanmalısınız. Böylece kırmızı pigmentler saça daha uzun süre tutunur. Kırmızı pigmentlerin renk kalıcılığı kızıl saçların en önemli ayrıntısıdır. Kızıl saçlara sahipseniz, daha sık kuaföre gideceksiniz demektir.  Çünkü kırık saçlar kızıl saçlarda daha çok dikkat çeker. Bu yüzden iki ayda bir kırıklarınızı aldırmanız gerekmektedir. Kızıl saçlar bir hayli dikkat çekici ve parlaklığı korunması gereken bir saç rengidir. Tüm bu önerileri dikkate alıp uygularsanız sağlıklı, parlak ve güçlü kızıl saçların keyfini uzun süre çıkarabilirsiniz. 


İlgili Makaleler
pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu