SağlıkYaşam - insan

Kilo Vermenize Yardımcı 5 Yiyecek – İçecek

Eğer düzenli spor yapıyorsanız veya tavsiyeye ihtiyacınız varsa yazılanları incelemenizi tavsiye ediyoruz. Kilo vermenize yardımcı olacak 5 ipucu.

Hemen herkesin en büyük sorunu kilo problemidir. Bir çok kişi kilo vermekte çok zorlanmaktadır. Eğer düzenli spor yapıyorsanız veya tavsiyeye ihtiyacınız varsa yazılanları incelemenizi tavsiye ediyoruz. Kilo vermenize yardımcı olacak 5 ipucunu sizlerle paylaşıyoruz.

5- Yeşil Çay

Yeşil Çay

Yeşil çay yapılan araştırmalara göre spordan önce ve sonra olmak üzere içtiğinizde kilo vermenize büyük etkisi olduğu gözlemlenmiştir. Günün diğer saatlerinde yine aynı şekilde yeşil çay içebilirsiniz. Ancak unutmamanız gereken bir nokta var. Tabii ki şekersiz tüketmek gerekiyor. Şeker tüketildiği takdirde hiç bir yararını görmemekle birlikte zarara gireceğinizin garantisini verebiliriz.

4- Kahve

Türk Kahvesinin Faydaları Nelerdir?

Spordan önce içilebilecek bir diğer başka şey ise biz Türklere ait olan “Türk Kahvesi” diyebiliriz. İdmandan yaklaşık yarım saat önce içildiği takdirde vücut ısınızı arttıracak ve daha enerjik hissedeceksiniz. Unutulmaması gereken şey ise günlük 2-3 fincandan fazla tüketilmemesidir. Bir üstte söylediğimiz gibi bunu da şekersiz tüketmek gerekiyor. Dikkat edelim.

3- Yoğurt

yoğurt

İçerisinde protein barındırmakla birlikte son zamanlarda sosyal medya hesaplarında sıkça paylaşılan yoğurt kürünü duymuşsunuzdur. Duymadıysanız da araştırabilirsiniz. Süt ve süt ürünlerini sık sık kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Gece yatmadan yiyeceğiniz 100 gram yoğurt bir sonraki gün size fayda sağlayacaktır. Öğlen tüketeceğiniz sebzenin yanında bir kase yoğurt yemenizi de mutlaka öneriyoruz.

2- Lahana ve Suyu

Lahana Diyetinin Zararları Nelerdir?

Daha önce duydunuz mu bilmiyoruz fakat lahananın kendisi de suyu da çok faydalı! Lahanayı güzelce haşladıktan sonra hem suyunu hemde yemeğini yaparak çok faydalı bir şey başarmış olabilirsiniz. Güzel bir tarif bularak bunları yapabilirsiniz. Ancak söylemekte yarar var, tadı çikolata gibi güzel değil. Kilo vermeye karar verdiyseniz umuyoruz ki tadını umursamayacak o suyu tek seferde içeceksiniz.

1- Sirke

elma sirkesiyle Mutfak temizliği

Kilo vermenizde size yardımcı olacak en sihirli şey de sanıyoruz ki elma sirkesi. Boğazınızı yakabilir aman dikkat. 1 su bardağına 1 çorba kaşığı sirke eklendikten sonra gerisi suyla doldurabilirsiniz. Bu haliyle bile size çok itici gelecektir. Fakat faydaları saymakla bitmiyor. 1 hafta denedikten sonra sonuçlarını kendiniz ölçerek ne kadar işe yaradığına hak vereceksiniz.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu