EDİTÖR BAŞVURU
Gezi Rehberi

Amasra Çadır Kampı Alanları

Denizi ve kumsalı ile görülmeye değer bir belde olan Amasra Çadır Kampı Alanları hakkında merak ettiğiniz sorularınızın cevapları yazımızda.

Amasra özellikle tatil sezonları dışında da ziyaretçilerin en çok tercih ettiği tatil bölgeleri arasında arasında yer almaktadır. Denizi ve kumsalı ile görülmeye değer bir belde olan Amasra Çadır Kampı Alanları hakkında merak ettiğiniz sorularınızın cevaplarını sizlere buradan açıklamak istiyoruz.

Ülkemizde son yıllarda çok fazla tatilcinin çadır kampı yapmak için yer aramasından sonra sizlere Amasra’da bulunan çadır alanlarını araştırdık. Amasra Çadır Kampı Alanları hakkında detaylı bilgiyi yazımızdan bulabilirsiniz. Keyifli okumalar.

Amasra Kamp alanı

Amasra Kamp alanı

Amasra otogarının karşısında bulunan doğa harikası yerde henüz bir işletme bulunmamaktadır. Ancak burada bulunan doğal güzellik içerisinde kendi çadırınız ile kamp yapma şansınız bulunmaktadır. Bölgeye gelen birçok kişi otogarın hemen karşısında bulunan ve denize çok yakın konumda bulunan bu alanı kamp merkezi olarak değerlendirmektedir. Aynı zaman da Amasra’nın merkezine yakın olması da ihtiyaçları karşılama konusunda sıkıntı çekmemenizi sağlamaktadır.

Bozköy Kamp alanı

Bozköy Kamp alanı
Bozköy Kamp Alanı Amasra

Burada da bulunan kamp alanları halka açık ve burada bulunan işletmeler sizlerin son derece uygun fiyatlar ile kamp yapmanıza imkan vermektedir. Amasra Merkez ile Çakraz arasında yer alan bu kamp alanı özellikle ıssız bir sahile sahip. Sahilde bulunan kumsal bakımından oldukça tatmin edici olan bu kamp merkezine giderek kendi çadırınız ile unutulmaz bir tatil geçirme fırsatını bulabilirsiniz. Eğer çadırınız yoksa burada bulunan kamp merkezlerinden bir tanesinde uygun fiyata çadır kiralayarak konaklama fırsatınız bulunmaktadır. Amasra Çadır Kampı Alanları arasında hatırı sayılır bir yere sahip olan Bozköy Kamp Alanı’nı görmenizi tavsiye ediyoruz.

Bozköy plajına gitmek için: https://goo.gl/maps/NRBPYzDr6TgTCKWY6

Akkonak Kamp Alanı

Akkonak Kamp Alanı
Akkonak Kamp Alanı

Amasra merkeze biraz uzak konumda bulunan bu kamp alanı, merkeze 18 KM uzaklıkta yer almaktadır. Aynı zamanda Çakraz’a yakın olan ve sadece 2 KM uzaklıkta yer alan bu kamp merkezinde de bulunan işletmelerin fiyatları oldukça uygun olarak dikkat çekmektedir. Doğa ile baş başa kalmak isteyenlerin en çok tercih ettiği mekânlar arasında yer alan Akkonak kamp merkezine giderek kamp yapma şansınız bulunmaktadır.

Aynı zamanda bu kamp merkezlerinde yer alan ve ülkemizde nadir bulunan kuş türleri de kamp yapacağınız zaman içerisinde sizlere unutulmaz anlar geçirme fırsatını sunacaktır.

Yol tarifi için: https://goo.gl/maps/vYVQdUcAy5eRaNcz6

Amasra Çadır Kampı Alanları arasında bu belirttiğimiz kamp alanları en çok ziyaretçi alan merkezler arasında yer almaktadır.

Daha fazla gezi tavsiyesi için Gezi Rehberi kategorimize göz gezdirebilirsiniz.

Originally posted 2021-11-19 09:57:27.

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu