HaberlerTürkiye

Kara Kış En Çok Onları Vurdu :(


Türkiye’yi etkileyen dondurucu hava koşulları özellikle Doğu Anadolu Bölgesi’nde hayatı ve canlıları olumsuz etkiliyor. Kar yağışının etkisi ile soğuk hava ve buzlanma bazı bölgelerde kendisini gösteriyor. Yurdun doğusunda birçok akarsu ve göl dondu. Ağır kış şartlarını yaşadığımız şu günlerde özellikle yabani hayvanlar yiyecekte bulamayınca dondular. Ünlü seyyah Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesi’nde Erzurumun soğuğundan bahsederken ‘Bir kedinin Kış ayında damdan dama atlarken havada donduğu” olayı 3 günde 2 kez gerçek oldu. 


PAZAR GÜNÜ VAN ÇALDIRAN

Geçtiğimiz pazar Van’ın Çaldıran ilçesinde özellikle geceleri sıfırın altında 35 dereceye kadar düşen soğuklar olumsuz şekilde yaşamı etkiliyor. Sabah saatlerinde bir tilkinin donmuş vaziyette bulunması hava şartlarının zorluğunu bir kez daha gösterdi. Donmuş tilki ilçe merkezinden 5 km uzakta olan Tendürek Dağı’nda bulundu. Belediye çalışanı tarafından bulunan tilki ayakta donmuş halde bulundu.


BUGÜN SİVAS KENT MERKEZİ

Sivas ilide soğuk havanın uzun süredir etkili olduğu yerlerden ve sokakta olan canlılar için hayat çok zor. Kent merkezine kadar inen Tilki yiyecek bulmak için indiği düşünülüyor. Ancak bir duvar dibinde ayakta iken donmuş halde bulundu. Erdi Kocaoğlu kişinin bulduğu tilki çalışmak için geldiği inşaat sahasında duvarın dibinde donan tilkiyi gördü. Şaşkınlık yaşayan Kocaoğlu, “Sivas çok soğuk. Sabah inşaata geldik. Önce hayvan uyuyor sandık ama donmuştu. Burada, bu soğukta insan da donar, hayvan da donar. Sivas’ta eksi 20’leri görüyoruz. İlk defa donmuş bir tilkiyle karşılaşıyorum” dedi. Donarak ölen zavallı tilki, Kocaoğlu tarafından araziye gömüldü.

Çorum’da ise benzer görüntüler vardı. Bu sefer soğuğa yenilen bir atmaca oldu. Merkeze bağlı Seydim köyünde cami bahçesinde donmuş  bir atmaca bulundu. Donarak ölen atmacayı gören köylüler şaşkınlık yaşadı.


pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu