HaberlerTürkiye

DHA: YSK verilerine göre Ekrem İmamoğlu önde

İstanbul’da geceden beri olaylar ve tartışmalar yüzünden bir türlü bitirilemeyen seçim sonuçlarında kafalar iyice karışmaya başladı. Doğan Haber Ajansı tarafından yapılan açıklamaya göre Yüksek Seçim Kurulu verilerinde Ekrem İmamoğlu önde gidiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığında Son Durum Belli Oldu

DHA’nın aktardığına göre oy dağılımı şu şekilde:

Açılan sandık oranı: Yüzde 99.69

Oy sayıları:  Ekrem İmamoğlu: 4 milyon 157 bin 505 — Binali Yıldırım: 4 milyon 130 bin 190

Oy oranları: Ekrem İmamoğlu: yüzde 48.80 — Binali Yıldırım: Yüzde 48.48

Durum bu iken hala tam olarak net bir açıklama yapılabilmiş değil. Her iki taraf da şuan için kendinin kazandığını iddia etmekte. En son kararı Yüksek Seçim Kurulu Başkanı vereceği için herkes beklemeye devam ediyor. Ancak YSK Başkanının yaptığı son açıklamalara göre Anadolu Ajansının verilerde gecikme yaşadığını da unutmamak gerek.

Anadolu Ajansının verileri gecikmeli veya yanlış verdiğini defalarca öne süren yetkililer, İstanbul büyükşehir Belediye Başkanı olarak Ekrem İmamoğlu’nun seçildiğini öne sürüyor. Halk tabanında da henüz net bir karar verilmediği için büyük bir tedirginlik var. Her iki partinin seçmeni de kutlamalara başlamıştı, ancak son açıklamalara göre sevinen taraflarda değişiklik olabilir gibi görünüyor.

pomeranian boo fiyatları

Serap Yılmaz

2010 yılında haber sitelerinde editörlük kariyerine başladım ve zamanla yolum Lafmacun.Net ile kesişti. Magazin ve ünlüleri yakından takip eden yazar, Türkiye ve dünya gündeminde yaşanan magazinsel olayları Lafmacun.net okurlarına aktarıyor. Bana ulaşmak için: Syilmaz@lafmacun.net adresine mail atabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu