ListelerOyun Dünyası

Just Cause 4 Oyunu Kopya Koruması 1 Gün Bile Dayanamadı

Piyasaya çıkan oyunları korsana karşı koruma iddiasıyla çıkan fakat bir türlü istenen korumayı sağlayamayan Denuvo’nun son kurbanı Just Cause 4 oyunu oldu. 4 Aralık 2018 tarihinde piyasaya çıkan oyun 5 Aralık 2018 tarihinde kırılmış olarak internete düştü. 1 günden bile kısa süren bu işlemin ardından kopya korumasının bir anlamı olmadığı ve Denuvo teknolojisinin bir işe yaramadığı görülüyor. 

Öte yandan Denuvo’nun kötü gidişini fırsat bilerek ortaya çıkan Valeroa kopya koruması ise hackerlere karşı sadece 2 gün dayanabilmişti. 

Oyuncularda Denuvo’yu sevmiyorlar

Israrla Denuvo kopya korumasını kullanan Square Enix ise bu inadı yüzünden itibarı zedelenirken, bir yandan da sözde koruma sistemini protesto eden oyunculara satış yapamadığı için maddi olarak zarar ediyor.

Konuyla ilgili Denuvo tarafından henüz bir açıklama yapılmazdı fakat bu kopya koruma teknolojisinin ömrünün çok uzun olmadığını ve firmaya yatırım yapanların bu işten pek hoşnut olmadığını söyleyebiliriz.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu