HaberlerListeler

Snapdragon 855’li Galaxy S10’un Performansı Exynos 9820’i Geçti

Qualcomm tarafından yıllık Snapdragon Teknoloji Zirvesi içerisinde duyurulan yeni yonga seti Snapdragon 855, 2019 yılında piyasaya çıkacak bir çok amiral gemisi modelinde yer alacağına kesin diyebiliriz. Bu yonga setini ilk kullanacak modellerden biriside hiç şüphesiz Samsung Galaxy S10 modeli olacak.

Fakat AnTuTu tarafından resmi Weibo hesabında yayınlanan benchmark puanlarına bakıldığında, Galaxy S10 modelinin iki versiyonun içerisinde Snapdragon 855 kullanılan model kendi yonga seti olan Exynos 9820 kullanılan modelden çok daha iyi performans verdiği ortaya çıktıyor. Daha önceli yıllarda aralarında çok fark olur ve genelde Exynos yonga seti daha iyi performans sergilerdi.

Samsung aradaki performans farkına izin verir mi?

Yayınlanan benchmark sonuçlarının doğru olduğu kabul edildiğinde  Snapdragon 855’in Exynos 9820’yi geçtiğini görüyoruz. Konuyla ilgiliki kişiler Samsung’un böyle bir şeye izin vermeyeceği kanısındalar. Ya Samsung Galaxy S10 piyasaya çıkana kadar en azından aynı performansı göstermesi için ayarlamalar yapılabileceği, yada her ne kadar istenmesede Snapdragon 855 yonga seti içeren akıllı telefonlarda performans yazılımsal olarak kısıtanarak Exynos 9820 seviyesine düşürülecek ve böylelikle iki modelinde performası bir birine eşit olacak.

2019 yılının ilk çeyreğinde piyasaya çıkacak olan Samsung Galaxy S10’un satışa çıkmasıyla gerçek sonuçlarda ortaya çıkacaktır.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu