EDİTÖR BAŞVURU
Haberler

İnternetin Korkunç Yüzü Deep Web

Kiralık katiller, uyuşturucu satıcıları, hırsızlar, deneyler, teoriler gibi Google ile erişemeyeceğiniz internetin karanlık yüzü. Deep Web hakkında bilgiler.

Kiralık katiller, uyuşturucu satıcıları, hırsızlar, deneyler, teoriler gibi Google ile erişemeyeceğiniz internetin karanlık yüzü Deep web hakkında az bilinen bazı bilgileri sizlerle paylaşmak istedim.

1. Deep Web Nedir

İnterneti bir buz dağı olarak düşünürsek, buzdağının görünmeyen yüzüdür. Google, Bing, Yahoo , Yandex gibi arama motorları ile yapacağınız aramalarla bazı web sitelerine ulaşamazsınız. İşte ulaşamadığınız bu gizli sitelerin tümüne de Deep Web deniyor.

Deep Web Nedir

2. Deep Webte Neler Bulursunuz

Yasadışı ve kanunsuz olan ne varsa bu karanlık site deep web’te bulabilirsiniz. Eroin, kokain, gibi bir çok uyuşturucu madde satımı, pornografik içerikler. En dikkat çekicisi ise kiralık katil ilanları, insanlık dışı olaylar, sahte diploma, pasaport gibi birçok belge, çalıntı kredi kartı bilgileri, cinayet görüntüleri, yamyamlık, ilginç teoriler ve deneyler yani aklınıza gelecek her şey bu karanlık tarafta…

3. Para Birimi Bitcoin

Bitcoin’in icat edenin Solomon Chatjn olduğu söyleniyor fakat Chatjn’nun gerçek ismi olup olmadığını bilmiyoruz. Bitcoin sanal bir para olduğu için net üzerinden verilen hizmetlerde kimlik açıklama gereği duymadan sanal yol ile alışveriş yapılabiliyor.

4. Deep Web’e Girmek Yasal Mı

Tor kullanmak yada deep web’e girmek yasaldır fakat her türlü insan bulunduğu için deep webte dolaşmak tehlikelidir. Yine de sizin tercihinize kalmış.

Deep Web Katmaları

5. Deep Web Katmaları Teorisi

İstenilen bilgiye göre katmanlar değişmektedir. Toplam 8 katman vardı. 4 katman normal bilgisayar ile ulaşılabilecek seviyededir. Geriye kalan 4 katman ise süper bilgisayar ile ulaşılabilen katmanlardır.

6. Deep Web’e Girmek Neden Tehlikelidir

Eğer yasadışı şeyler yapar, bir silah alıp sevmediğiniz birini öldürmek ister, uyuşturucu siparişi verip oturup gelmesini beklerseniz tabi ki tehlikelidir. Biz ne olursa olsun siteye girmenizi önermiyoruz. Her türlü insanın bulunduğu bu sitede ne kadar tor kullansanız da IP adresinizin alınıp kötüye kullanılabilme ihtimali var. Birde göreceğiniz içeriklerin psikolojik açıdan rahatsızlık vereceğini bilmenizi isterim.

7. Son Olarak

Ağda yer alan sitelerin uzantıları onion’dur ve normal site isimleri yerine onion uzantılı siteler görmeniz normaldir.

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu