Gezi RehberiListeler

Instagramda En Çok Paylaşılan 10 Şehir

Instagram kendi istatistiklerine göre yayınladığı listede en çok paylaşılan 10 şehir yer aldı. Bu listenin içerisinde Türkiye'den bir şehir yer alıyor.

istanbul temizlik şirketi
1 milyarı geçen kullanıcı sayısıyla sosyal ağlar içerisinde büyük bir yere sahip olan Instagram, aynı zamanda dünyanın en büyük fotoğraf arşivine de ev sahipliği yapıyor. Burada yapılan paylaşımlarla fenomen olan kişilerin yanı sıra paylaşılan fotoğraflarda hem insanlara gitmedikleri göstererek dünyayı tanıttığı gibi, kendi ünlülerini de yaratmayı başardı.

Artık neredeyse herkesin cebinde akıllı telefon olmasından dolayı yaşadığı her şeyin fotoğrafını çekerek paylaşımlarda bulunuyor.  Tabi gezenlerin yanı sıra o şehirlerde yaşayanlarda kendi şehirlerinin güzelliklerini paylaşmayı unutmuyor.

Instagram kendi istatistiklerine göre yayınladığı listede en çok paylaşılan 10 şehir yer aldı. Bu listenin içerisinde Türkiye’den bir şehir yer alırken, birden fazla şehirle yer alan tek ülke Rusya oldu. Ya Ruslar çok fotoğraf paylaşmayı seviyorlar yada sanıldığının aksine biz Türkler fazla paylaşım yapmıyoruz. Zaten genç neslin büyük bir kısmı sosyal medyadan çıkmadığı için bunun pek problem olacağını sanmıyorum. Bu yıl birinci olamamızın tek sebebi sanırım Instagram’ın böyle bir liste yaptığından haberimiz yoktu.

Hadi bol paylaşımlar.

10 – Barcelona

10 - Barselona

İspanya veya futbol deyince akla gelen ilk şehir Barcelona olacaktır. Burayı ziyaret edenlerde bol bol paylaşım yapmayı unutmamışlar.

9- İstanbul

9- İstanbul

Listeye Türkiye’den giren tek şehir olan İstanbul, hiç şüphesiz tarihi dokusuyla, 24 saat kesintisiz yaşantısıyla bu listede olmayı hak ediyor. Aslında dünyanın göz bebeği olan şehrimiz alt sıralarda bile kalmış diyebiliriz.

8- Cakarta

8- Cakarta

Endonezya’nın ışıl ışık renkli şehri Jakarta, dünyanın en çok turist çeken şehirlerinden birisi konumunda bulunuyor.

7- St.Petersburg

7- St.Petersburg

Böyle bir liste yapılır da St. Petersburg bu listede olmazsa bir yanlışlık var diyebilirim. Soğuk ülkenin sıcacık şehrine gidenler ve orada yaşayanlar paylaşım yapmayı da unutmamışlar.

6- Los Angeles

6- Los Angeles

Melekler şehri Los Angeles listede 6. sırada yer alıyor. 

5- Paris

5- Paris

Listeye girmesinin en büyük sebebi kesinlikle Eyfel Kulesinin paylaşılan fotoğraflarıdır. Romantizmin zirvesinde bir şehir olmasınında katkısı çoktur.

4- Sao Paulo

4- Sao Paulo

Güney Amerika kıtasının en sevilen şehirlerinden birisi olan Sao Paulo 4. sırada bulunuyor.

3- Moskova

3- Moskova

Rusya listeye 2 şehirle girdiğine göre Ruslar fotoğraf paylaşmayı çok seviyorlar.  Neyse fazla detaya girmeyelim. 🙂

2- Londra

2- Londra

İngiltere’nin başkenti olan Londra listede 2. sırada. Kesin en çok maç fotoğrafı paylaşılmıştır. 

1- New York

1- New York

Listenin 1. numarasında yer alan New York, hem çok kalabalık olması hemde bir çok etkinliğe ev sahipliği yapması nedeniyle 2017 yılında en çok paylaşılan şehir olma ünvanını elde etmiş diye düşünüyorum. 

2017 yi kazanamadık ama 2018 ne olursa olsun 1. sırada olmalıyız, hemen fotoğraf paylaşmaya başlıyoruz.

İlginiz Çekebilir

Sevda

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu