EDİTÖR BAŞVURU
Yaşam - insan

İnsanlar Hasret Duyduklarında Neler Hissederler

Bazen uzaklarda olanlara bazen de yakınımızda olsalar da görüşemediğimiz kişilere karşı veya memleketimize hasret duyarız. Peki insanlar hasret duyduklarında neler hisseder?

Daha önceki yazılarımızda, sevginin dünya üzerindeki etkisini, insanlar arasındaki ilişkileri nasıl güzelleştirdiğinden ve dünyayı nasıl daha iyi bir yer haline getirdiğinden bahsetmiştik fakat yine de tekrarlamakta fayda var. Sevgi, dünya üzerindeki iyi kötü her insanın aç olduğu bir kavramdır ve sevginin var olması halinde dünyadaki pek çok şeyi değiştirmek, güzelleştirmek mümkündür.

en güzel hasret sözleri

Sevgi ve Hasret

Ancak sevgi hisseden insanların hayatlarında almaları gereken bazı sorumluluklar bulunmaktadır. Bu sorumluluklar iyi, mutlu bir insan olmanın gereklilikleri olarak değerlendirilebilir. Sevginin ne demek olduğunu bilmeyen, hayatında onu hiç hissetmemiş kimseler sadece kendilerini düşünerek bir yaşam geçirdikleri için bu güzellikleri yaşayamazlar, bu güzelliğin getirdiği sorumluluklardan da kendilerini muaf hissederler. Sevginin insanlara getirdiği en büyük ve önemli sorumluluklardan bir tanesi de onun güzelliğiyle birlikte gelen acı olmaktadır.

Seven insan, sevdiği konusunda son derece hassas olacağı için onun varlığında ne kadar mutlu oluyorsa, yokluğunda da o kadar huzursuz, mutsuz olacaktır. İşte hasret, tam olarak bu noktada ortaya çıkmaktadır. Sadece sevmeyi bilen insanlara bahşedilmiş olan hasret duygusu, insana acı verdiği kadar mutluluk vereceğinin de habercisi olmaktadır. Çünkü bizler, sevdiklerimizden ne kadar çok uzak kalır ve onlara karşı ne kadar büyük hasret hissedersek, onlarla bir araya geldiğimizde aynı şekilde mutlu olabiliriz. Bu sebepten dolayı hasretin de tıpkı sevgi gibi kıymetini bilmeli, gerektiğinde hasreti yaşamalı ve sevginin bizlere getireceği güzelliklerin umuduyla yaşamımızı sürdürmeliyiz.

Özlediklerinize gönderebileceğiniz bir birinden güzel Hasret Sözleri yer alan makalemizi incelebilirsiniz. https://lafmacun.net/hasret-sozleri/

Originally posted 2021-11-19 09:59:48.

İlginiz Çekebilir

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu