HaberlerListeler

Huawei Mate 10 Pro Ülkemize Rekor Fiyatla Geldi

Huawei‘nin en yeni amiral gemi modeli olan Huawei Mate 10 Pro, aynı zamanda en iyi performansa sahip akıllı telefonu olarak karşımızı çıkıyor. Telefonun teknik özelliklerine geçmeden önce diğer bir özelliği ise Türkiye’de satılan şimdiye kadar ki en pahalı Huawei telefon modeli olmalı.

Huawei Mate 10 Pro Teknik Özellikleri

6 inç büyüklüğünde 2160×1080 piksel çözünürlüğe sahip Amoled ekranla karşımıza çıkan Huawei Mate 10 Pro, kendi üretimi olan yapay zeka birimine sahip Kirin 970 işlemcisinden güç alıyor.  Yapay zekanın kullanıldığı yerlerde ise telefon ekranında bir şey okurken yapay zeka ortam ışığını algılayarak daha kolay bir okuma sunarken, kamera ile çekim yaparken çekeceğiniz nesneye göre kamera ayarlarını otomatik değiştirebiliyor. Bu sayede harika bir özçekim tecrübesi sonuyor.

Telefon 6GB RAM ile ve 128 GB dahili bellekle gelirken, microSD desteği ve kulaklık girişi bulunmuyor. En önemli yeniliklerden birisi de Cat. 18 LTE destekliyor ve teorik olarak 1.2 Gbps internet hızına çıkabiliyor.  IP67 sertifikasına sahip telefon, su altında 1 metreye kadar olan derinliklerde 30 dakika süreyle durabiliyor. Huawei Mate 10 Pro batarya kapasitesi 4000 mAh.

Huawei Mate 10 Pro Kamera özellikleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Huawei Mate 10 Pro Kamera özellikleri ile de dikkatleri üzerine çekiyor.

Artık Huawei telefonlarda görmeye alışkın olduğumuz Leica imzalı kamera kullanılırken, arka kamerada 12 MP çözünürlüğe sahip OIS destekleyen RGB sensör ve 20 MP çözünürlüğünde monokrom kamera yer alıyor. Otomatik odaklanma da ise derinlik tabanlı, faz tabanlı, lazer tabanlı ve kontrast tabanlı olmak üzere dört farklı yöntem destekliyor. Mate 10 Pro ön kamerası 8 MP çözünürlüğünde ve son zamanların modası olan bulanıklık efekti uygulayabiliyor.

Android 8.0 ile kutudan çıkan telefon EMUI 8 arayüzünü kullanıyor. Bu arayüzün sahip olduğu en önemli özellik ise sadece USB Tip-C-HDMI dönüştürücüsü kullanarak harici ekrana bağlanırsanız ekranda direk masaüstü senaryosuna geçiş yapıyor.

Huawei Mate 10 Pro Fiyatı

Huawei Mate 10 Pro’nun 799 avro olan yurt dışı satış fiyatında önceki çıkan amiral gemisi modellerine göre bir değişiklik olmazken, ülkemizde hızla artan kur yüzünden 4299 TL fiyatla satışa çıkacak. Diğer markaların tepe modellerle kıyasladığımızda yüksek sayılabilecek bu fiyat ile birlikte nasıl satış rakamları yakalayacaklarını izleyip göreceğiz.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu