Yaşam - insan

Günlük Motivasyonumuzu Nasıl Sağlarız? Nelere Dikkat Etmeliyiz

Ah şu zaman zaman üzerimize gelen moral bozuklukları. İş stresi, hayat stresi,özel yaşam da stres derken stressiz gün geçiremez olduk. O kadar çok alıştırdık ki kendimizi tembelliğe en kötüsü de bunu fark edemedik.

İş stresi

Yaşamak için temel besinlere ihtiyacımız var ve bu temel besinleri karşılayabilmemiz için ise bir işe. İşte sıkıntı burada. Bir şekilde hayatta kalıyoruz ama ruhsuz olarak devam ediyoruz. Takdir edersiniz ki ruh olmadan anlamı olmayacaktır birçok duygunun. Ben de istiyorum ki her şeye rağmen biz kendimizi unutmayalım biraz biraz kendi yaşam alanımızı oluşturalım.

Stressiz hayat nasıl mı olur?
Stressiz hayat nasıl mı olur ?

Kendi dünyanızı yaratın olmak istediğiniz ama bunu engelleyen ne varsa yavaş yavaş kurtulabilir ve yeniden başlayabilirsiniz. Naçizane ufak önerilerde bulunacağım size elbette bir anda işe yaramasını beklemeyin ama 21 gün değişim yasası vardır ya işte düzenli,istikrarlı,keyif alarak devam ederseniz emin olun zafer sizin.

Zafer sizin

Sabahları sizi çok yormayacak 10’ar, 15’er dakikalık spor videoları var çok da güzeller bununla başlayabilirsiniz. Sonrası için cilt bakımınızı ihmal etmeyin yani aslında kendinize bakmaktan asla vazgeçmeyin.

Cildinize Bakım Yapın
Cildinize Bakım Yapın

Hiç bir şey yapamıyorsanız bile gün içinde fırsat buldukça yüzünüzü gül suyuyla silin. Çok basit bir şey gibi algılanıyor ama eğer düzenli yaparsanız çok etkili olduğunu göreceksiniz.Şahsen ben çok memnunum mucizevi bir etkisi var. Sonrasında yüzünüz için nemlendirici kullanmayı unutmayın. Ben vazelin kullanmayı tercih ediyorum yüzüm için. İsterseniz siz de deneyebilirsiniz. Faydasını göreceksiniz.

Mesela uzun zamandır bir kitap okuma isteğiniz vardır ya da aklınıza gelmiyordur bile ama bir kitap alıp yatmadan önce en azında 2-3 sayfa okuyup rahatlayabilirsiniz.Bu hem sizi sakinleştirecek hemde yeni konular üzerinde de söz hakkınız olacaktır. Bir sonraki adım ise daha çok su içebilirsiniz. Ben neredeyse hiç su içmeyen biriydim.Unuturdum aklıma bile gelmezdi su. Sonra yavaş yavaş derken bir baktım günlük düzenli 3 litre su içiyorum.

Yatmadan önce kitap okumak
Yatmadan önce kitap okumak

Yapmak istedikleriniz için kendinize engel olmayın. Şu anın bir tekrarı ne yazık ki yok koşturmadan da olmuyor bu durumda benim önerdiğim ufak durumları düzenli hale getirmeyi başarabilirseniz inanın çok daha iyi hissedeceksiniz. Evet çoğu günümüz aynı olmuyor. Her an aynı insan olamıyoruz ama en azından yeni alışkanlıklar edinmek konusunda kötü hissetmeyin kendinizi.Aslında hepimiz her şeyi biliyoruz. Sorunlarımızı ve çözümlerini de ama yapmak için nedense hiç vaktimiz olmuyor,üşeniyoruz. İşte böyle böyle derken aklımız başımıza geliyor ama artık halimiz buna uygun olmuyor. Bir çok şeyi kaybettiğimizi görüyoruz. Elinizde sadece pişmanlıklarınız ve keşkeleriniz kalsın istemiyorsanız haydi millet yeni bir adım için hareket zamanı.İstikrar eşittir zafer. Hayal gücünüzü kullanmayı unutmayın.Bol bol hayal kurun. Mutlu kalmanız dileğiyle.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu