Gelmiş Geçmiş En İyi Korku Filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi korku filmleri hangileridir, Sinema tarihinin en korkunç filmleri, korku film önerileri ve izlenebilecek en güzel korku filmleri… Bu yazımızda sinema severlere özel olarak korku filmlerini ele alacağız. Korku filmleri en çok izlenen ve tercih edilen filmler arasında bulunmaktadır.

Bir birinden farklı konuları içerisinde barındıran korku ve gerilim filmleri içerisinde en beğenilenlerin ortak yönlerine baktığımız zaman filmin sonuna kadar korkuyu en derinden hissediyorsunuz. Sinema severler arasında yapılan değerlendirmelere ve puanlamaya göre en iyi korku filmlerini sıraya koyduk. İşte en çok seyredilen ve yüksek puan almış korku filmleri…

HALKA (RİNG)

Bir telefon çalar, 7 gün diyen bir kişinin korkutucu sesi ve sonrasonda devam eden bir birinden ilginç olaylar. Tatlı bir çocuk gibi görünürken  televizyonun içinden çıkıp kurbanlarını tek tek öldüren Samara, sonunda gerçek yüzünü ortaya çıkarmış oluyor.

DABBE

Dabbe sadece ülkemizde değil yabancı ülkelerde de hatırı sayılır bir izleyici kitlesine sahip oldu. Bir saniye sizi rahat bırakmayacak gerilim, ilginç bir kurgu, cinler periler, karanlık ve ürkütücü sesler…  Türk korku film sineması daha çok proje üretsin diye Dabbe izlenmesi son derece önemli ve izlenebilecek en güzel filmlerden biridir.

 SCREAM (ÇIĞLIK)

Eski ancak en çok izlenen filmlerden biri daha Scream, kendinden sonra benzer yapımlara imza atılmasına vesile olmuş, bir grup gencin cinayet oyunu. Bu filmden sonra maske satışında patlama yaşanması da ne kadar çok sevilen bir film olduğunu gözler önüne seriyor.

HAYVAN MEZARLIĞI

Stephen King’in muhteşem filmi. Korku senaryolarının dahi yazarı yine oldukça çarpıcı ve etkileyici kitaba imza atmıştı. Bu film onun kitabından esinlenerek yapıldı.

THE EXORCIST

Korku filmleri içerisinde klasikleşen ve korku film tutkunlarının en beğendiği filmlerden biri. Klasik şeytan çıkarma ayini nasıl bu kadar korkutucu olabilir merak ediyorsanız, bu film tam size göre bir film. Kendinden sonra birçok filme ilham kaynağı olduğunu görebiliyoruz.

TESTERE

Uzun bir seri haline gelen devam filmleri de oldukça ilgi çeken Testere filmi hala izlenmeyi sürdürüyor. Unutulmaz repliği ise hala hafızalarda “I want to play a game” Testere serisinin birçok filmi çekildi. Bu kadar uzun süreler devam etmesinin en önemli nedeni her seferinde üstüne yeni bir şeyler eklemesi oldu.

DİĞERLERİ (OTHERS)

Gizem seven ve sonu ilginç biten filmlerden hoşlanan kişilere hitap ediyor. İlginç bitiyor derken gerçekten afallayacağınıza ve “hadi be” diyeceğinize garanti ediyoruz.

ELM SOKAĞI KABUSU

“Bir iki Freddy senin için geldi üç dört kapını hemen ört” Çılgın ve zaman zaman komik karakter Freddy intikam peşinde. Oldukça eski olmasına rağmen izlemeye doyulamayan, günümüz teknolojisine göre kurgusu biraz zayıf kalsa da izlenmesi gereken bir film.

RUHLAR BÖLGESİ 1-2

Son derece İlginç senaryosu, teknik başarı, etkileyici müzikler, hayal sınırlarını zorlayan harika bir kurgulama… Rüyaların sanıldığı kadar masum olmadığını ve hayatın ne kadar önemli olduğunu gösteren en iyi filmlerden biri.

KORKU SEANSI

Korkunçluğu son derece Rahatsız edici bir gerilim olarak karşımıza çıkıyor. Korkmaktan hoşlanan ve adrenalin yükselten sahneleri sevenler için ideal. Başarısı ise daha çok sonunda ne olacağını bilmemenin verdiği huzursuzluk ve sürükleyici bir merak duygusu.

KÖTÜ RUH

Kaliforniya’da bir banliyöde yaşayan ailenin evini hayaletler işgal etmiştir ve bu hayaletler ailenin kızını almak istiyorlardır. Hayaletlerin işgalinden sonra ailenin hayatındaki her şey kontrolden çıkar. Filmi korkunç yapan unsurlardan biri ise kamera kapalıyken de sette açıklanamaz olaylar yaşanmasıdır.

O

Çoğu zaman Pennywise palyaçosu olarak görünse de, o herkesin rüyasına en çok korktukları şey olarak girebilme yeteneğine sahiptir. Bu yeteneğini de kurbanlarından faydalanmak  ve onları sömürmek için kullanır.

CESETLER EVİ

Cadılar bayramı zamanı, iki çift, bir kızı otostopçu olarak alır. Otostopçu kız arabasına bindiği insanları kendi evine götürür. Kızın sadist ailesi ise bu çiftleri esir alır. Ayrıca film, Rob Zombie’nin yönettiği ilk film olma özelliğini de taşımaktadır.

Exit mobile version