Faydalı BilgilerListelerYaşam - insan

En Yeni ve Modern Kız Bebek İsimleri ve Anlamları

Bebek hazırlıkları yapan anne babaların bir telaşı da uygun ve güzel isim bulma telaşıdır. Bu konuda hem çevreden hem de bazı kaynaklardan birçok farklı isim araştırılabilir ve her birinin de anlamları farklı olabilir. Bir insanın taşıyacağı isim de her zaman güzel anlamlı olmalıdır. Telaffuzu ya da yazımı zor isimler kişilerin günlük hayatta ve okul hayatında sıkıntı çekmesine neden olmaktadır. Bu yüzden koyulan isimlerin anlamı kadar kulağa nasıl geldiği ve soyadı ile içinde bulunduğu uyum da önemlidir. Kız bebeklere verilebilecek hem modern hem de anlamlı isimlerden bazılarını siz anne ve baba adayları için derledik.

İşte en anlamlı ve güzel kız 9 bebek ismi;

İşte en anlamlı ve güzel kız 9 bebek ismi;

 Tuana: Tuana ismi anlam olarak cennete düşen ilk yağmur damlası demektir. Bu isim son yıllarda oldukça trend olan bir isim olmakla beraber birçok kız çocuğuna konulmuştur.

Buğlem: Buğlem ismi de son günlerde popülerliği artan bir isim olup anlamı cenneti müjdeleyen melek olarak bilinmektedir.

Ecrin: Sıkça duyduğumuz bu kız isminin anlamı da Allah’ın lütfü ve Allah’ın hediyesi demektir.

Ceylin: Ceylan ismi ile de ara ara karıştırılan Ceylin ismi cennete açılan kapı ya da cennet kapısı anlamına gelir.

Berra: Serra olarak da farklı şekillerde kullanılabilen bu ismin anlamı ise doğru söz söyleyen kişi, iyilik yapan kişi demektir.

İrem: Uzun yıllardır kullanılan bir isim olan İrem son yıllarda tekrar popüler olmuştur. İsmi ve telaffuzu çok güzel olan bu isim ise Cennet bahçesi demektir.

Beyza: Hem somut hem de soyut anlamı olan bu isimin somut olan anlamı çok beyaz, beyazdan daha beyaz anlamına gelmektedir. İkincil ve soyut olan anlamı ise de günahtan arınmış ya da günahsız demektir.

Erva: Hem kız bebek hem de erkek bebek için koyulan bu isim çok güzel ve güçlü insanlar için kullanılmaktadır.

Azra: Söylenişi ve harf uyumu çok güzel olan bu isim genç bakir kız ve aynı zamanda da ayak değmemiş kuma verilen isimlerdendir. Somut olarak tanımlansa da ifade olarak saflığı ve temizliği simgeler.

pomeranian boo fiyatları

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu