Faydalı BilgilerListelerSağlık

Saç Dökülmesine Ne İyi Gelir?

Bir insanın giyimden, takıdan önce en büyük aksesuarı saçıdır. Hem daha iyi görünmenizi sağlar hem de öz güveninizi etkiler. Bakımlı ve gür saçlar şekil verme açısından da daha büyük bir avantajdır. Bu sebeple henüz dökülmeden önce saçlara iyi bakmak, gerekli bakım ve keratin desteğini sağlamak gerekir. Bu bakım ve besleme yöntemleri her zaman çok fazla maddi külfetli olması gerekmez. Bazen sadece beslenme şeklinizi keratinli ve yüksek vitaminli gıdalar ile destekleyerek de kendiliğinden bakım yapabilirsiniz. Keratin oranı yüksek gıdaları tüketmek tırnak yapısını güçlendirdiği doğrudur. Bunun bir artısı da saç köklerinizi beslemesidir. Bu sebeple daha dökülmeden alacağınız tedbirler ile saç ektirme evresine gelmeden sorunu halledebilirsiniz.

Saç Dökülmesine Uzman Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Saç Dökülmesine Uzman Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Eğer saçta kısmi dökülmeler başladı ise ve henüz saç ektirme ihtiyacı duymuyorsanız yapabileceğiniz en güzel şey bir mezoterapi merkezine uğramak. Mezoterapi ile saç köklerinde henüz ölme ve dökülme oluşmamış ise, zayıf kök hücreleri hedef alınarak işlem uygulanır. Zayıflayan kök hücreler uyarılarak tekrar canlanması sağlanır. Bu da seyreklik oluşan bölgenin tekrardan dolmasına sebep olur. Eski sağlıklı saçlarınıza ulaşmanıza yardımcıdır.

Saç Dökülmesine Bitkisel Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

Saçlarınızda koparak dökülmeler çok fazla ise, hem canlandırıcı bakım hem de dökülmeleri engellemek için evde kendi hazırlayabileceğiniz karışım veya materyaller ile saçlarınızı canlandırabilirsiniz.

Evde Yapılabilecek Saç Bakım Maskeleri

Evde Yapılabilecek Saç Bakım Maskeleri

İlk olarak yıpranmış saçlar ile başlayalım. Saçlarınız boyadan, düzleştirici makinelerden veya fönden yıpranmış ise üçlü aşama ile saçlarınızı eski haline getirmeniz sadece 2 haftanızı alacaktır. Öncelikle saçlarınızın biraz yağlanıp beslenmesine imkan vermeniz lazım. Eğer sosyal hayatı etkilemesi endişesi ile bunu yapamıyorsanız, saçlarınızı zeytinyağı ile yağlandırın. Yarım saat kadar yağın emilmesini sağlayın. Daha sonra sirke ile saçınızı yıkayın. Zeytinyağı saçı besler, sirke de yumuşaklık verir. Tekrar duruladığınız saçlarınıza keratin serum sürerek kullanabilirsiniz. Haftada 2 kez bu uygulamayı yaptığınızda hem saçlarınız eski formunu kazanacak hem de dökülmeler son bulacaktır.

Diğer bir yöntem ise bir şişe de ezilmiş 5 diş sarımsak, 1 tatlı kaşığı bal, 3 adet limon sıkıp yarım saat özdeşleşmesini bekleyin. Masaj yaparak saçınıza sürün ve yarım saat bekletip yıkayın. Sarımsak ile saç dökülmeleri son bulurken, bal ve limon ile hem saç kökleri hem de saç derisi beslenir.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu