ListelerOyun Dünyası

En İyi 10 Facebook Oyunu

Günümüzün en popüler sosyal medya sitesi olan Facebook’u oyun oynamak için de kullanan milyonlarca kullanıcı da bulunuyor. Peki en iyi Facebook oyunları hangisi dersiniz?

10-Mucit Köy

10-Mucit Köy

Mucit Köy oyunu Turkcell sponsorluğunda yapılmış, Farmville benzeri bir oyun olarak göze çarpıyor. Bu oyunda kendi köyünüzü geliştirmek için tüm gayretinizi sarf edeceksiniz. Zevkli bir oyun olarak göze çarpan Mucit Köy; seviye atlama üzerine kurulu bir uygulamadır. Sadece Türkler için hazırlanan bu oyun çevrenizi adeta çevreleyecek.

9-Ravenwood Fair

9-Ravenwood Fair

Ravenwood oyunu, Facebook’ta enkısa sürede popüler olan oyunlardan bir tanesi olarak söyleniyor. Wolfenstein, Doom, Quake gibi oyunların tasarımcısı olan John Romero’nun sevgilisi tarafından tasarlanan bu oyun, henüz Türkiye’de pek rağbet görmemiş. Bunun sebepleri arasında oyunun İngilizce olması da sayılabilir.

8-Mafia Wars

8-Mafia Wars

2009 yılından itibaren faaliyet halinde olan bu oyun neredeyse her platformda yer edinmiş durumdadır. Oldukça fazla kullanıcıya hitap eden bu oyun hizmet vermeye devam ediyor.

7- Texas Hold’em Poker

7- Texas Hold’em Poker

Facebook’un en riskli oyunu olarak kabul edilen bu  uygulamada oyun gayet basit. Tek yapmanız gereken, oyuna girip poker oynamak. Ancak tüm puanınızı bir oyunda kaybetmeniz için dikkatli olmanızı öneririz.

6-Okey Plus:

6-Okey Plus:

Okeyi her zaman milli oyunumuz olarak görmüşüzdür. En fazla oynanan masa oyunu olan Okey Plus ile bu oyuna olan bağımlılığımız daha da artacaktır.

5- Farmville:

5- Farmville:

Facebook’un ilk ünlü oyunu karşınızda. Farmville oyununda çiftçilik ve hayvancılık yaparak sürekli bir uğraş halindesiniz.

4- Cityville:

4- Cityville:

Size verilen bir bölgeyi giderek şehirleştirmeyi amaçladığınız bu oyunda, plan ve projeleri zevklerinizle buluşturuyorsunuz.

3- Bejeweled Blitz:

3- Bejeweled Blitz:

Bu oyun çok basit bir sisteme dayanıyor. Yapmanız gereken belirli bir süre içinde üç tane aynı renkte taşıyan yana getirip, puan toplamak olacaktır.

2- Footbo City:

2- Footbo City:

Turkcell ve Doğuş şirketlerinin ortak yapımı olan bu futbol oyununda; takımıza menajerlik yaparak gelişme kaydetmesi için elinizden geleni yapıyorsunuz.

1- Buddy Rush:

1- Buddy Rush:

İlk sırada Türkiye’de oldukça meşhur bir oyun bekliyordunuz. Ama bu oyunu şiddetle tavsiye ediyorum. Sürekli seviye atlamak için çaba gösterip, diğer kullanıcılarla savaş halinde olacağınız bu oyun gerçekten olduğu noktayı hak ediyor.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu