Hayvanlar Alemiİlginç BilgilerListeler

Dünyadaki En İlginç 5 Hayvan

Dünyadaki hayvan popülasyonunun bir kısmını keşfetmişken, yeni hayvanlarda keşfedilmeye devam ediyor. Bu hayvanlar arasında bazıları var ki görüntüsüyle veya bazı özellikleriyle diğerlerinden daha farklı yere sahip. Bu içeriğimiz de sizin için dünyadaki en ilginç hayvanlar arasından 5 tanesini bir araya getirdik. Bir kısmını daha önce görmüş olabilirsiniz fakat eminim ilk kez gördüğünüz de vardır.

5. Armadillo

Armadillo

İlgili Makaleler

Muhtemelen bu görünüş bazılarına tanıdık gelmiş olabilir. Çünkü Armadillo yada Türkçe adıyla karınca yiyen, ülkemizde özellikle hayvanat bahçelerinde sıkça rastladığımız bir hayvan türüdür.

4. Deniz Ejderi

Deniz Ejderi

Ona neden böyle bir isim verildiğini düşünüyorsanız resmen dikkatlice tekrar bakmanız gerekecek. Filmlerdeki hayali ejderhaların kaynağı olan bu hayvan, ürkütücü görünümüyle dikkat çekiyor.

3. Ay-Ay

Ay-Ay

Yarım metrelik boyu ve uzun kulaklarıyla bir hayli tuhaf göründüğü söylenebilir. Çok nadir bulunan bu maymun türü, uzun parmaklılar arasında yaşayan tek örnektir.

2. Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı

Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı

Adından anlaşıldığı üzre yarasaya olan benzerliği dikkatlerden kaçmıyor. Ancak bu hayvanın asıl garip özelliği ise kıpkırmızı olan dudakları.

1. Balon Balığı

Balon Balığı
Tehlikeyi hissettiği andan itibaren vücudunu su ile doldurmaya başlayan balon balığı, yaşayan en tehlikeli ve zehirli balık türlerinden biridir.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu