EDİTÖR BAŞVURU
KomikKomedi - EğlenceYaşam

Bir Zamanlar Trend Olmuş 5 Akım

Geçtiğimiz yıllarda ve hala günümüzde devam eden bu akımlar çokça ses getirip eğlenceli bir hal almıştır. izlerken de yaparken de zevk alacağınız bu akımları sizin için hazırladık buyurun hep birlikte bakalım.

Geçtiğimiz yıllarda ve hala günümüzde devam eden bu akımlar çokça ses getirip eğlenceli bir hal almıştır.
izlerken de yaparken de zevk alacağınız bu akımları sizin için hazırladık buyurun hep birlikte bakalım.

1- Mannequin Challenge

Herkesin de bildiği gibi bu akım birçok kişi, kulüp, televizyon kanalı ve benzeri yerlerde sıkça gündeme gelmiştir.
ilk olarak ABD ‘nin Edward H.White lisesinde başlayan bu akım bütün hemen hemen herkesi sarmıştır. Ünlü oyuncuların, futbolcuların ve televizyon programlarının yaptığı ve sosyal medyada paylaşmalarıyla bütün kitlere ulaşmıştır.
Amacına gelirsek ise bir ortamda bulunan herkesin bir anda hareketsiz kalmaları ve şarkı eşliğinden bir kişinin hareketsiz kalan kişileri çekmesiyle gerçekleşir.

2- Don’t Judge Challenge

Bu akım gündemde baya kalmıştır. Çoğunuzun bildiği gibi insanlar kendilerini boya, kalem ve çeşitli absürt şeylerle çirkin hale getirip bir krem veya benzeri bir şey sürüp güzelleşiyorlar yada güzelleştiğini sanıyorlar desek daha doğru olur.
Başlarda bu akım güzel ilerlese de daha sonradan suyu çıkmıştır. O yüzlerine sürdüğü şeylerle daha güzel olan kişiler yüzlerini temizledikten sonra daha güzel olduğuna inanıp bunları sosyal medyada paylaşıp rezil olmuşlukları da vardır tabi.
Zaten insanların boş vakti çok, nerede boş şey olsa da yapsak peşindeyiz bunlarda abes kaçmamalı.

3- Heart Boob Challenge

Çoğunuzun bilmediği ve yeni yeni yayılan bu akımda kadınlar ellerini kalp şeklinde getirerek göğüs bölgelerini tutmaları  ve bunu fotoğraf çekinip sosyal medyayla paylaşan bu işsiz ablalarımızı tebrik ediyoruz. Hayır yani nerden aklınıza geldi de böyle bir işe kalkıştınız bilmiyorum ama daha çok yayılmadan umarım bu akım sonra erer.
Türkiye’de bu akımın yapıldığını düşünsenize, biraz düşünün o işi size bırakıyorum.

4- Harlem Shake Challenge

Aslında bunu pek anlatmaya gerek yok tek amaç müziğin belli bir kısmına kadar tek kişinin önde dans edip müziğin bir kısmından sonra herkesin hunharca dans etmesi olarak açıklayabiliriz. Hunharca derken şaka yapmıyorum duvara tırmananlar mı dersiniz, ona buna vuran mı dersiniz , çeşitli kıyafetler giyip amuda kalkmaya kadar özgür olan bu dansta kurtlarınızı dökebilirsiniz.
Aslında aralarında en rahatlatıcı ve saçma akım olarak bunu tavsiye edebilirim sizlere.

5- Serdar Ortaç’ın Poşet Şarkısıyla Gelen Liseli Akımı

Liseli akımı diyoruz çünkü onların başlatmış olduğu bu akım Türkiye’de sosyal medyada baya rağbet görmüştür. Bur da liseleri  aşağılama gibi anlaşılmasın kardeşlerimizi yaratıcı zekalarından dolayı tebrik ediyoruz.
Bur da amaç liseli arkadaşlarımızın yüzlerini kapatarak ve şarkı eşliğinde dans ederek belli kısımlarda birbirlerine şarkıyı yönlendirerek en sonunda ortak bir noktada buluşup kopmaları olarak adlandırabiliriz.
Böyle konularda gayet iyi olduğumuzu sizde biliyorsunuzdur bide söz konusu liseliler olunca sonuçlarını kimse tahmin edemez.

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu