Ekonomi ve FinansHaberler

Bankalar Arasında Kart savaşları başladı!

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamayla Ziraat Bankası’nın kredi kartı borcu olanların bu borçlarını kapatmaları için 24 aya kadar 1.10, 24 ay 60 ay arasındaki vade içinde yüzde 1.20 faiz oranıyla “Birleştiren İhtiyaç Kredisi” verecek olması ve bundan faydalanmak isteyenlerin diğer bankalardaki kredi kartlarının kapattırmasının zorunlu olması sonrasında müşteri kaybetme riskiyle karşılaşan bankalar kendi içerisinde kampyanlar ve yapılandırmalar hazırlamaya başladılar.

Sabah gazetesinde paylaşılan bir habere göre Ziraat Bankası’nın hazırladığı bu kampanya öncesinde borculularına hiç bir şekilde yapılandırmaya bile yanaşmayan bankalar, yaşanan sürecin ardından müşterilerine borcunuzu 48 aya kadar taksitlendirme teklifleri sunmaya başladılar.

Müşterilerine borç yapılandırması için yaptıkları teklifleri sms yoluyla ileten bankalar “Bankanızdaki ödemesi gecikmiş kredi kartınızı uygun faiz ve vade seçenekleri ile yapılandırma imkanları hakkında görüşmek için şubelerimize başvurabilirsiniz” mesajını atıyor.


Bankalar arasında zorluk çıkaranlarda var

Kredi kartı borcu yapılandırma sürecinin başlaması için Ziraat Bankası tarafından krediye başvuracak vatandaşlardan kredi kartı borcu olduğuna dair bankalarından yazılı kağıt alınması isteniyor. Fakat bu yazılı kağıt için bazı bankalarda şubede çalışan yetkililerin bu kağıdı kimin imzalayacağını bilmediği için yazılı kağıdı vermiyorlar. 

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu