Faydalı BilgilerListeler

Ballı Yeşil Çay Faydaları Nelerdir?

1. Sağlıklı bir beyin için;

Yeşil çay sadece sizi yaşlanmaya karşı korumaz aynı zamanda zihinsel fonksiyonlarınızı düzenleyerek, zekanızın artmasına yardımcı olur.Yeşil çayı balla tüketirseniz hem lezzetini artırmış olursunuz hem de beyin sağlığınız için gerekli vitaminleri almış olursunuz. Konsantrasyonunuzu artırarak gün boyu zinde tutar.

2. Yağ yakıcı ;

Bal vücut için kalori yakımına yardımcı olmaktadır. Yeşil çay ise metabolizmayı hızlandırmaktadır. Yeşil çay ve bal ikilisini içenler %17 daha fazla yağ yakmaktadırlar.

3. Kanser riskini önler;

Yeşil çay ve bal antioksidan içerdikleri için kansere karşı vücudu korumaktadırlar. Yeşil çay ve bal kanser riskini kontrol altına almaktadırlar. Aynı zamanda kanser hücrelerini de azaltmaya yardımcı olmaktadırlar.

4. Diş sağlığı için;

Yeşil çay ve balın içerisinde bulunan kateçin maddesi diş sağlığı üzerinde olumlu etkiye sahiptir. Yeşil çay ve bal bakterileri yok ederek, dişlerinizi korurlar.

5. Kemik sağlığı için;

Yeşil çay ve balın faydalarından biri de kemikleri güçlendirmek ve onları sağlıklı kılmaktır. Düzenli kullanıldığında sizi kemik kaybından koruyacaktır.

Ballı Yeşil Çay Tarifi;

Uzakdoğu ülkelerinde çok tüketilen yeşil çay zamanla dünyada daha popüler hale gelerek, siyah çay ve kahvenin yerini almaya başlamıştır. Yeşil çaya şeker eklemek yerine bal eklemek daha faydalı olacaktır ve daha idealdir. O zaman buyurun Ballı-Limonlu Yeşil Çay tarifine:

  • Limon soyacağı ile limonların kabuklarını soyun ve limonların suyunu iyice sıkın.
  • Zencefili soyup ince ince dilimleyin.
  • Küçük bir tencereye limon kabuğu, soğuk su, zencefil ve balı ekleyin.
  • Kaynama noktasına getirip içine limon suyunu ve yeşil çayı ilave edip ocağın altını kapatın.
  • 4-5 dakika demlenmeye bırakın.
  • Süzüp sıcak olarak servis edebilirsiniz.

Afiyet olsun. Sağlıkla kalın.

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu