Gezi RehberiListeler

Ayvalık’tan Midilli Adası’na Nasıl Gidilir?

Yunanistan’ın en büyük üç Adası’ndan biri olan Midilli adası Ege Denizi’nin kuzey doğusunda, Ayvalık’ın karşı kıyısında bulunur. Adaya feribotla geçiliyor. Yapılan seferler genelde sabah saat (9 )da başlayıp akşam (18) e kadar devam ediyor. Uluslararası bir hava limanı olmasına rağmen Midilli adasına gitmek için en pratik seçim Ayvalık’tan feribotla geçiş yapmaktır. Yunanca ‘da Lesbos, İngilizce ‘de Lesvosadı ile bilinir. Yapılan gezi turları ile Ayvalık’tan Midilli Adası’na gelmekmaddi açıdan daha ekonomik oluyor. Hem ekonomik gezmenin hem de Ege bölgesininen güzel yerlerini tanımak büyük bir zevk olacak.

Ayvalık’tan Midilli Adası’na Nasıl Gidilir

Ayvalık'tan Midilli Adası'na Nasıl Gidilir

İlgili Makaleler

En büyük adalardan biri olan Midilli Adası’na gelmek için şahsi arabalarda çok tercih ediliyor. Fakat kendi araban ile gelmek isteyen kişilerin en az bir hafta önceden feribot biletlerini ayırtması gerekiyor. Araba dışında internet üzerinden bilet satış fiyatı daha uygun olmaktadır. Onun dışında ofis bilet satış yerlerinden rezerve edilir. Yunan adalarının güzel ve ekonomik olan Midilli adası yaşamak için de uygun bir yerdir. Sakin, keyifli ve huzurlu bir yer. Harika plajları gezmek için kiralanan araç veya motosiklet mükemmel zaman geçirmenin güzelliklerinden birisi. Sıcakkanlı insanı ve güzel sunumları ile zengin coğrafyası adeta kendine bağlıyor.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu