Gezi RehberiListeler

Capri Adası’na Nasıl Gidilir?

Capri Adası bir İtalyan adasıdır. Bu ada konum olarak İtalya’nın Napoli şehrinin tam karşında bulunmaktadır. İtalya’nın en ünlü yerlerinden olan Capri adası turistlerin uğrak noktalarındandır. 11 kilometrelik küçük bir ada olmasına rağmen cazibesiyle insanların dikkatini çekmeyi başarmış durumda. Masmavi deniziyle, villalarıyla ünlülerin de boş bırakmadığı yerlerden biridir. Hal böyle olunca da fiyatlar oldukça yükseliyor.

Ada Da Konaklama Ve Eğlence Hayatı Nasıldır?

Ada Da Konaklama Ve Eğlence Hayatı Nasıldır?

Ada da bulunan restoranların çoğu oldukça ünlü. Ada da eğer akşam yemeğinizi bir restoran da yemek isterseniz gün içinde çok geç kalmadan rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Eğer rezervasyon yaptırmazsanız gittiğiniz restoranda yer bulmak çok zor olacaktır. Eğer genel bir Güney İtalya turundaysanız ve tatil için tek yeriniz Capri adası değilse burada konaklamamanız sizin için daha uygun olacaktır. Fakat Konaklamak için Capri Adasını seçmişseniz yüklü bir miktar parayı gözünüzden çıkarmanız gerekmektedir.

Capri Adasına Ne Zaman Gidilmeli?

Capri Adasına Ne Zaman Gidilmeli?

İtalya’da bulunan Capri Adasının yıllardır müdavimi olan asıl ziyaretçileri İtalyanların ta kendisidir. İtalyanların tatilleri ağustos ayı olduğu içinde bu ay da ada oldukça kalabalık olmakta bu sebeple turistik ziyaretler için, tatiliniz için uygun zaman kesinlikle ağustos ayı değildir. Fakat size uygun tek zaman da ağustos aylarına denk gelmekteyse tüm rezervasyonlarınızı tamamlayıp adaya gitmenizi tavsiye ederiz yoksa açıkta kalma ihtimaliniz yüksek. Bunun dışında İtalyanların tatil ayı ağustosların geçmesiyle eylül aylarının başında Capri adasının en güzel zamanları olduğu söyleniyor tatilinizi bu tarihlere denk getirirseniz çok daha güzel ve sorunsuz bir tatil olacaktır.

Capri Adası’na Nasıl Ulaşabiliriz?

Capri Adası'na Nasıl Ulaşabiliriz?

İstanbul’dan Türk Hava Yollarının haftanın her günü Napoli’ye seferleri bulunmaktadır. Bu seferler aktarmasız olup yaklaşık 2 saat 15 dakika kadar sürmektedir. Bu uçuşlar Atatürk Havalimanından gerçekleşmektedir. Napoli’ye ulaştıktan sonra buradan Capri adasına yine her saat başı feribot seferleri düzenlenmektedir. Capri adasına ulaştıktan sonra ise taksi ya da otobüs ile gezinizi yapabilirsiniz.

pomeranian boo fiyatları

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu