EDİTÖR BAŞVURU
Faydalı BilgilerListeler

Elmacık Kemikleri Nasıl Belirginleştirilir

Aynaya baktığımızda siluetimizi beğenmek isteriz. Herkesin kendinde memnuniyet duyduğu bir vücut hattı olabilir. Bunu ortaya çıkarmak ya da belirginleştirmek bizim elimizdedir. Bir iki küçük makyaj sırrı ile sevdiğimiz hatları belirginleştirmemiz mümkün. Aynı zamanda yüzün tam orta yan kısımlarda bulunan elmacık kemiklerimiz yüzümüzdeki tüm hatları dengeler. Daha derin ve etkileyici bakışlar için elmacık kemiklerini ön plana çıkarabilirsiniz. Elmacık kemiklerinizi ortaya çıkarmak yüzünüze bir hoşluk, renk ve canlılık da katacaktır. Elmacık kemiklerini ortaya nasıl çıkartılır ya da belirginliği nasıl artar aktaralım. Elmacık kemikleri zaten yapı itibari ile yüzümüzde belirgin olarak hissedilir. Bu hatların ortaya çıkmasını makyaj ile sağlarız. 

Öncelikle bir adet allık ve allık fırçası edinerek işe başlayabilirsiniz. Yüzümüze uyguladığımız fondöten ve pudranın ardından sevdiğiniz tonlarda allığı bir fırça yardımı ile elmacık kemiğinize paralel olarak kulak hizasından sağ sol çizgiler halinde uygulayın. Uygulamayı yaparken küçük dairesel hareketler ile allığınızı cildinize yedirin. Dağıtılmamış bir allık sizi doğal görünümden uzaklaştırır. Allıklarda rose, şeftali, bronz renkleri en popüler renklerdir. Burun, dudak üstü alın ve çene ucu kemiğinize de aydınlatıcı uygularsanız. Güneş ışınlarının yüzünüze düşen kısmına doğal ve aydınlık bir görünüm sağlarsınız. Allık ve bu aydınlatıcı işlemi yapmak allığınız renkli olduğu için elmacık kemiklerinizin daha belirgin ortaya çıkmasını sağlar. Haydi bakalım, kolay gelsin.

Elmacık Kemikleri Nasıl Belirginleştirilir

İlginiz Çekebilir

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu