Haberler

Ay temalı kamera tasarımına sahip yeni Oppo modeli

Telefonlardaki kamera sayısı arttıkça telefonların arka kısmının tasarımları da değişiklik gösteriyor. Oppo ise yeni kamera dizilimi tasarımında ay’ın evlerini evrelerini kullanmış.

Akıllı telefonlarda önce 2 arka kamera kullanılmaya başlamış ve bu kullanıcıların beğenisini kazanmıştı fakat daha sonra özellikle 2019 yılında kamera olayına bir çok firma yatırım yapmış ve önce 3 daha sonra 4 arka kameralı telefonlar kullanıma sunulmuştu. Kamera sayısının artmasıyla birlikte artık telefonun arka kısmında kameraların yerleşimi de önem kazanmaya başladı. Bir birinin aynısı olmak istemeyen markalar kendi çeşitli tasarımlarını sundular. Bazı markalar kameraları kare şeklinde dizerken, bazıları ise dik dörtgen şeklinde sıraladı. Hatta yan yana 4 kamera yerleştiren bile olmuştu.

Oppo ise aldığı patentle akıllı telefonlardaki kamera yerleşim tasarımında yeni bir akım başlatacak gibi, telefonun arka kısmında kameralar Ay’ın evreleri şeklinde sıralandığını görüyoruz.

İlgili Makaleler

OPPO Ay’ın evrelerinden ilham aldı

Oppo’nun yeni aldığı patent incelendiğine telefonun arkasının üst kısmında bir halka yer alıyor ve o halkanın çevresine ise sırayla arka LED ve üç arka kamera yer alıyor. Sensörlerin boyutlarının da bir birinen farklı olması sebebiyle ortaya görsel olarak çok güzel bir tasarım çıkıyor.

Oppo’nun patentinde belirttiği bir başka özellik ise telefonun arkasında yer alan bu kameraların aktif olmadığı sırada görünmez olduğu. Oppo markasının bir alt markası olan OnePlus’ta bir süre önce kameralarını gizleyebilen bir model tanıtmıştı. Bu yeni patentle birlikte Oppo kamera tasarımında yeni bir akım başlatmış olabilir.

Tasarım görselleri ortaya çıkan yeni telefonun modelinin ismi henüz belli değil fakat, ilk piyasaya çıktığında bir çok yeniliği bünyesinde barındıran Oppo Find X modelinin yeni versiyonu olabilecek Oppo Find X2 modeli olabileceği söyleniyor.

pomeranian boo fiyatları

Ömer Gül

Kocaeli Üniversitesi Halkla ilişkiler bölümünden mezunum. Türkiye genelinde yaşanan olayları takip ederim, aynı zamanda teknolojik gelişmeler ve magazin dünyasıyla ilgili konularda yazmayı da seviyorum. Tarafıma Ogul@gmail.com mail adresimden ulaşabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu