Gezi RehberiListeler

Asya Kıtasında Vizesiz Gidebileceğiniz En Güzel 10 Ülke

Bu yazımızda ise Asya’da seyahat edebileceğiniz vizesiz ülkeleri ele almaya karar verdik. İşte size birbirinden güzel vizesiz seyahat edebileceğiniz 10 Asya ülkesi.

Tatil için çoğumuz yurt içinden çıkamıyoruz fakat ucuza bilet bulduğumuz elimizdeki fırsatları değerlendirebileceğimiz 60 yada 90 gün civarlarında kalma hakkımızın olduğu vize istemeyen ülkeler mevcut. Önceki yazılarımızda Güney Amerika’daki vizesiz ülkelerden bahsetmiştik. Bu yazımızda ise Asya’da seyahat edebileceğiniz vizesiz ülkeleri ele almaya karar verdik.

İşte size birbirinden güzel vizesiz seyahat edebileceğiniz 10 Asya ülkesi.

1-Filipinler

Filipinler-Boracay Adası
Filipinler-Boracay Adası

Filipinler Güney Doğu Asya’da yer alır ve 1.100’den fazla adadan oluşmuş bir ülkedir. 100 Milyondan fazla nüfususa sahiptir ve Asya’nın en kalabalık 8. ülkesi unvanına sahiptir. Filipinler Asya Pasifik fay hattında yer aldıkları için sürekli deprem tehlikesinin olduğu bir ülkedir. Görebileceğiniz yerler arasında Banue Pirinç Tarlaları, Boracay plajı, çikolata tepeleri, Camotes adaları gibi birbirinden güzel doğa harikaları bulunmaktadır. Filipinlere gittiğinizde yaz turizmi yapabilir, doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz. Bu açıdan tam bir tropikal cennettir.

2- Güney Kore

Güney Kore’nin Başkenti Seul
Güney Kore’nin Başkenti Seul

Güney Kore Doğu Asya’da bulunan 50 milyondan fazla kişiye ev sahipliği yapan elektronik endüstride gelişmiş bir ülkedir. Güney Kore hem kültür turizmi hem yaz turizmi hem de doğa turizmi yapmanıza olanak verir. Seul başkent olmasının yanında en çok turist çeken şehirdir. Güney Korede Korece konuşulmaktadır.r.

3- Hong Kong

Hong Kong
Hong Kong

Hong Kong çalkantılı bir tarihe sahiptir. Fakat günümüzde Çin Halk Cumhuriyetine bağlı özerk bir bölgedir. 7 Milyon civarında insan yaşamaktadır. Nüfusun büyük bir kısmı Çinli’dir. Bu yüzden Budizm en yaygın dindir. Hong Kong adalarında sakin bir tatil yapma şansınızın yanı sıra şehirde hareketli bir tatil imkanınız da vardır. Victoria tepelerinden gece manzarasını izleyebilir Tian Tan Buda Manastırı’nı ziyaret edebilir, Lantau adalarında doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

4- Japonya

Japonya Fuji Dağına Bakış
Japonya Fuji Dağına Bakış

Japonya Asya’nın en doğusunda yer alır. Bayraklarındaki güneş sembolü Güneş’in doğduğu yer olarak bayraklarına işlenmiştir. 126 Milyondan fazla insan Japonya’da yaşamaktadır. Japonya da kültür turizmi yapabilir belirli zamanlarda Fuji dağına çıkabilir, muazzam tapınakları müzeleri gezebilirsiniz. Başkenti Tokyo dünyanın ticaret merkezlerindendir ve aynı zamanda en büyük metropoldür.

5- Kazakistan

Kazakistan’ın Başkenti Astana

Kazakistan Orta Asya’da bulunan bağımsız Türk devletlerinden biridir. Nüfusunun %65’ini Kazaklar %21’ni ise Ruslar oluşturmaktadır. Kazakistan tarih boyu büyük Türk devletlerinin merkez üssü olmuş topraklara sahiptir. Eski ve yeninin harmanlanması ile turistlere eşsiz deneyimler yaşatmaktadır.

6- Maldivler

Malidivler Lily Adası
Malidivler Lily Adası

Maldivler Hint Okyanusu’nda bulunan 1200 adadan meydana gelen bir ada devletidir. 450 bin civarında insan burada yaşamaktadır. Beyaz kumsalları, tropikal iklimi, birbirinden güzel konaklama imkanları ile tatilciler için unutulmaz bir deneyim yaşatabilecek bir ülkedir. Maldivlerin keşfedilmeyi beklenen adalarında yılın her ayında cennet gibi bir tatil yapmak için vize almanız gerekmiyor.

7- Malezya

Malezya-Kuala Lumpur
Malezya-Kuala Lumpur

Malezya Asya’nın en gelişmiş ekonomilerinden birine sahiptir. Başkent’i Kuala Lumpur en çok turist ve yatırımcı çeken bölgedir. Botanik bahçeleri parkları, müzeleri eşsiz aktiviteleriyle gezginlerin hayallerini süsleyen bir ülkedir.

8- Moğolistan

Moğolistan-Evcil Avcı Kartallar
Moğolistan-Evcil Avcı Kartallar

Moğolistan nüfus yoğunluğunun en az olduğu ülkedir. Orta Asya’daki bağımsı Türk Devletleri’nden biridir. Moğolistan’da modern şehirlerinden çıkıp göz alabildiğince uzanan çayırlara ulaşma imkanına ve Gobi çölünde bir geziye çıkma şansına sahipsiniz. Son yıllarda turizmde önemli adımlar atmış olan Moğolistan Devleti Türk Kültürü’nü tanımak için en tatminkar ülkedir.

9- Singapur

Singapur
Singapur

Singapur Asya’da bulunan ada ülkelerinden biridir. Tropikal bir iklime sahiptir. Aynı zamanda gelişmiş ekonomisi ise yatırımcılar için bir cennettir. Singapur’da müzeleri gezebilir, safari yapabilir, botanik bahçelerde gezintiye çıkabilir ve tapınakların eşsiz mimarisini keşfedebilirsiniz.

10- Tayland

Tayland-Bangkok
Tayland-Bangkok

Tayland dünyanın en kalabalık 20. ülkesidir. Güneydoğu Asya’da yer almaktadır. Fotoğraf severler için Dünya’nın hiç bir yerinde bulamayacağınız insan portreleri çekmenize olanak verir. Doğal güzelliklerinin yanı sıra plajları, gece hayatı, tarihi mimarisi ile bir tatilden beklediğiniz ne varsa size sunmaya hazırdır.

pomeranian boo fiyatları

Yusuf Ömer TÜRK

Ege Üniversitesi Bilgisayara Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra yazılım geliştirme ve akıllı telefon teknolojilerini yakından takip etmeye başladım. Yeni çıkan veya çıkacak bir çok teknolojik yeniliği dünya ile aynı zamanda sizlere aktarmaya çalışıyorum. Mail adresim: yoturk@gmail.com

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu