Faydalı BilgilerListeler

Araç Kiralamanın Faydaları ve Avantajları

Ucuza araç kiralama

Ucuza araç kiralama

Araç kiralama hizmetleri, hem bireysel olarak hem de şirketler açısından geçen yıllara oranla artık çok daha önemli hale gelmiştir. Turizmde algıların değişmesi ve ülke genelinde havalimanlarının sayısındaki artış sonucu hem uzun süreli hem de kısa süreli araç kiralama taleplerinde artış yaşanmaya başlamıştır. Bu konuda hem yerel olarak hem de global olarak pek çok firma ucuza araç kiralama hizmeti vermektedir. Kişiler için hangi firmaların daha uygun fiyatlı olarak araç kiralama seçeneği zahmetli olabilir fakat ucuza araç kiralama yapabilmek için araştırma yapmalı ya da araç kiralama seçeneklerini karşılaştıran firmalardan karşılaştırma yaparak araç kiralayabilirsiniz. Son yıllarda oldukça gelişen turizm sektörü ile araç kiralama hizmetleri de birbirinden ayrılmaz bir duruma gelmiş hatta neredeyse iç içe geçmiş durumdadır. Hem dünya genelinde hem ülkemizde söz konusu hizmet alanı, tatil, seyahat, yolculuk ve turizm kavramları birbiriyle iç içedir. Burada araç kiralama hizmetinin amacı çok önemli olan bir ihtiyacı karşılamadır.

Araç kiralama fikri ilk olarak dünya savaşı sonrası Amerika’da bir araya gelen iş adamları tarafından hizmet vermek amacıyla ortaya atılmıştır. Amerika’da ilk olarak başlayan bu hizmet daha sonra yavaş yavaş Avrupa ülkelerine de yayılmaya başlamış ve şirketler kurulmuştur. Şirketler bir miktar araç satın alarak bunların tüm bakım ve onarım gibi masraflarını kendileri karşılamak şartıyla keyifli ve stressiz bir yolculuk sağlamanızı amaçlamaktadır. Tüm bu şirketler zamanla hizmet kalitesi ve araç filosu üzerinde yoğunlaşan firmalar kendi aralarında bu şekilde rekabet ortamı yaratmış oldular. Havalimanlarının giderek yaygınlaşması sonucu ucuza araç kiralama hizmetleri buralara taşındı. 

İlgili Makaleler

Ucuza Araç Kiralama Hizmeti Neleri Kapsar?

Ucuza Araç Kiralama Hizmeti Neleri Kapsar?

Daha yaygın kullanılan adıyla rent a car hizmetleri, tüm dünya üzerinde standart olarak süre odaklı sınıflandırılmaktadır. İçlerinde en yaygın olan hizmet sınıfı ise günlük araç kiralama hizmetidir. Bunun dışında filo kiralama, uzun dönem araç kiralama, Premium kiralama, şoförlü araç kiralama ve havaalanından transferli araç kiralama hizmetleri bulunmaktadır. Siz de kendinize uygun olan hizmet türünü seçerek aracınızı kiralayabilirsiniz.

Bu sayılan hizmetler içerisinde en yaygın olanı ise günlük ucuza araç kiralama hizmetidir. Günlük olarak kiralama için firmanın size sunduğu araç seçeneklerinden birisini seçebilir ve teslim alıp kullanabilirsiniz. Kullanım sonrasında ise belirtilen tarih ve saatte aracınızı kiralama yaptığını rent a car firmasına iade etmeniz gerekir. 

Ucuza Araç Kiralamak Neden Avantajlıdır?

Ucuza Araç Kiralamak Neden Avantajlıdır?

Ucuza araç kiralama hizmetleri ülkemizde de git gide artmaktadır. Bu seçenek çoğu zaman araç satın almaktan daha karlı olabilmektedir. Bunun sebebi ise kiralanan araç için bakım – onarım masrafları, temizlik masrafları, olası bir hasar veya arıza gibi durumlarda ortaya çıkan masrafları firmanın karşılıyor olması ve anında yeni araçla değişim sağlıyor olmasıdır. Bunların dışında araç için sene içerisinde vergi, sigorta ve periyodik bakım masrafları gibi maliyetler de ortadan kalkmaktadır. Bu birçok açıdan avantaj sağlamaktadır. Bireysel olarak ya da bir kurumsal şirket olarak tüm bu adımları atlamış ve uğraşmamış oluruz. Ayrıca rent a car firmaları ellerinde bulunan araçları 2 – 3 senede bir değiştirir ve filolarında genellikle düşük kilometreye sahip yeni araçlara yer verir. Genelde her gün araca ihtiyacı olmayan sadece özel günlerde ve tatillerde araç ihtiyacı olanlar için pek çok masraf egale edilmiş olur. Yani başka bir şekilde anlatmak gerekirse; yıl içerisinde sadece belirli dönemlerde araç ihtiyacınız oluyorsa satın alarak kasko, sigorta, vergi ve periyodik bakımlarla uğraşmaktansa belki de bütçenizde satın alamayacağınız yepyeni araçları kiralama hizmeti ile kullanabilirsiniz.

Ucuza araç kiralama avantajları için : https://www.arabali.com/

pomeranian boo fiyatları

Murat Dere

Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümünü bitirdikten sonra çeşitli alanlarda çalıştıktan sonra kendimi ekonomi ve siyaset konusunda geliştirdim. Bu konularda severek ve tarafsız olarak okuyuculara haberler paylaşmaya çalışıyorum. Tarafıma ulaşmak isterseniz Mdere@lafmacun.net mail adresine iletilerinizi yollayabilirsiniz.

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu