EDİTÖR BAŞVURU
Gezi RehberiListeler

Antalya’da Gezilecek En İyi 10 Yer

Antalya gezilecek yerler, Antalyada gezilecek yerler ile ilgili yazımızda Antalya’da gezilecek yerler listesini hazırladık.

Antalya gezilecek yerler, Antalyada gezilecek yerler ile ilgili yazımızda Antalya’da gezilecek yerler listesini hazırladık.

Ülkemizin güzelliklerini saymaya kalkışsak herhalde günler sürebilir. Turistlik yerleri ve doğal havası ile yaz tatilinizi rahat bir şekilde geçirmeniz için ülkemizde bir çok yer mevcut. Yoğun bir iş veya okul döneminden sonra rahat bir tatil yapmak kim istemez ki ?

İstanbul’da gezilecek yerler ile ilgili yazımızdan sonra yaz tatilini rahat bir şekilde geçirebileceğiniz Antalya’nın gezilebilecek yerleri ile ilgili yazımızı hazırladık. Antalya’ya rahat bir tatil için gitmek isteyenlerin bu listeden faydalanabileceğini söyleyebilir.

Antalya gezilecek yerler

1. Sahiller

Sahiller

Antalya Şüphesiz ki dünyanın en güzel yerlerinden biridir. Sahillerinde gezmekse bir ayrıcalıktır. Deniz-kum denildi mi Antalya sahilleri ilk akla gelen yaz tatilini rahat bir şekilde geçirebileceğiniz yerler arasındadır.

2. Alanya

Alanya

Antalya’ya denildiği zaman ilçelerine gitmeden Antalya gezilmiş olmaz. Antalya Kalesine çıkıp, denize bir küçük çakıl taşı atmadan gitmemek lazım.

3. Alanya mağaralar

Alanya mağaralar

Alanya İlçesinde bulunan Damlataş ve Dim mağaraları görülmeye değer güzellikler arasındadır. Antalya gezilecek yerler arasında Alanya’nın eşsiz mağaraları yer alıyor.

4. Manavgat

Manavgat

Manavgat sahilleri ve yerleşim olarak harika bir yerdir. Ayrıca Antalya’dan Manavgat Oymapınar barajı gezilmeden ve tekne turu yapılmadan dönülmemelidir.

5. Demre

Demre

Antalya İline biraz uzak olsa da kesinlikle gezilecek ilçeler arasındadır. Noel Baba Kilisesi, Myra Antik Kent ve ayrıca teknelerle koylarına ve batık kente gitmek görebileceğiniz güzellikler arasındadır.

6. Side

Side

Side’ye gidip sahillerine inip gün batımı izlemediyseniz çok şey kaçırmışsınızdır demektir. Ayrıca Side Antik Kent bakımından da gezilmeye görülmeye değerdir.

7. Kemer

Kemer

Sahilleriyle adından bahsedilse de görmeyenler için diyebilirim ki Kemer Tahtalı’ya mutlaka gitmelisiniz. Teleferikle yapacağınız yolculukta, bulutların arasında doğanın güzelliklerini keşif edeceksiniz.

8. Antalya Kaleiçi

Antalya Kaleiçi

Antalya’yı yaşamak istiyorsanız Kale içine mutlaka uğramalısınız. Hayatın cıvıl cıvıl olduğunu hissedeceğiniz özel yerlerden birisidir.

9. Antalya Akvaryum

Antalya Akvaryum

İçerisinde yapay kar odaları bulunduran akvaryum çeşitli balıkları ile görsellik açısından muhteşem bir yer ve görülmeye değerdir. Antalya akvaryum kesinlikle Antalyada gezilecek yerler listesinin içerisine girmektedir.

10. Çakırlar

Çakırlar

Şehrin gürültüsünden ya da sadece güzel bir vakit geçirmek için hafta sonları Antalyalıların tercih ettiği çakırlar, sadece Antalyalılar için değil, dışarıdan gelen insanlar için de çok güzel bir yerdir.

İlginiz Çekebilir

Sevda Öztürk

1990 Antalya doğumluyum, magazin, sinema haberlerini yakından takip eder, onlar hakkında güncel haberler ve içerikler yayınlıyorum. Sozturk@gmail.com adresinden tarafıma ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu