İlginç BilgilerListeler

Gerçekleşen 9 Simpsons Kehaneti

1989 yılından beri yayında olan efsane çizgi dizi yayınladığı sahnelerden bazılarının sonradan gerçeğe dönüşmesiyle birlikte birçok komplo teorisine sebep oldu. İşte daha önce öngörülen ve gerçekleşen Simpsons kehanetleri:

1- Ebola virüsü

Simsons ebola virüsü

Simpsonların 1997’de yayımlanan bir bölümünde Marge “Meraklı George ve Ebola Virüsü” adlı bir kitap okumayı öneriyor. Virüs 1990’larda çok yaygın değildi ancak 2014 yılında Ebola virüsü yayıldı ve bu hastalığın artışında adeta bir patlama yaşandı.

2- 11 Eylül Saldırıları

11 Eylül Saldırıları

Yine 1997 yılında yayımlanan bölümde Lisa elinde bir dergi tutuyor. Derginin kapağında ikiz kulelerin oluşturduğu 11 rakamının solundaysa 9 var. Bu da akıllara 9/11 olayının simgelendiğini getiriyor.

3- Trump’ın Başkanlığı

Trump’ın başkanlığı ve Simpsonlar

2000 yılındaki bölümde Bart geleceğe gidiyor ve Lisa’nın başkan olduğunu görüyor. Lisa ise başkanlığı Trump’tan devraldığından bahsediyor. Bundan tam 15 yıl sonra Trump gerçekten de başkan oluyor.

4- Apple’ın akıllı telefonları

İphone ve Simpsonlar

1994 yılında henüz akıllı telefonlar yokken bir bölümde akıllı telefon görünüyor. Logosunda ise bir elma var.

5- Fox ve Walt Disney

Fox şirketini Disney’in alması

1998 yılında yayımlanan bölümde 20th Century Fox tabelasının altında Disney yazısı var. Ancak o tarihlerde Fox Disney’e ait değildi. 2017 yılında ise Walt Disney Fox şirketini satın aldı.

6- Nobel ödülü

Simpsonlar Nobel ödülü

2010 yılındaki bölümde Profesör Jagdish Bhagwati’nin Nobel ödülü alacağına yönelik bir bahis gösteriliyor. Bundan 6 yıl sonra gerçekten de ekonomi alanında Nobel ödülü Jagdish Bhagwati’ye veriliyor.

7- Akıllı saatler

simpsonlar akıllı saat

1995 yılında tıpkı akıllı telefonlar gibi akıllı saatlerin olmadığı dönemde bileğe takılı bir telefonla konuşma yapıldığı gösteriliyor. İlk akıllı saat ise 2013 yılında piyasaya sürülüyor.

8- Londra’daki gökdelen

Simpsonlar ve The Shard

1995 yılındaki bir bölümde Lisa Londra’ya gidiyor. Arkada ise şu anda Londra’da bulunan The Shard adlı gökdelenin şeklinde ve tam olarak aynı konumda bulunan bir yapı görünüyor. Ancak bu gökdelen 1995 yılında henüz yok. Hatta inşaatına 2009 yılında yani 14 yıl sonra başlanıyor.

9- Lady Gaga’nın Super Bowl performansı

Simpsonlar Lady Gaga

Bu konuda aslında bunun Simpsons kehanetleri içinde olmadığı, Lady Gaga’nın bu bölümü izleyerek esinlenmiş olabileceğine dair bir inanç var. 2012 yılında yayımlanan bu sahnede Lady Gaga kalabalığın üzerinde uçarak sahne alıyor. 2017 yılında ise bu performansın aynısı gerçekleşiyor.

10- Trump başkanlık gezisi merdiven sahnesi

trump simpsonlar bağlantısı

pomeranian boo fiyatları

Serkan Kara

27 Yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum. ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun oldum, genelde takip ettiğim konularda ki fikirlerimi burada yazılarımla sizlere aktarmaya çalışıyorum. Bana ulaşmak isterseniz mail adresim: Skara@lafmacun.net

Sizin düşünceniz nedir?

Başa dön tuşu