Eğitim

Anadolu Üniversitesi AÖF Sınavları Yaklaşıyor! 2022

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri sınavlara girmek için geri sayıma başladı.

Anadolu Üniversitesi Sınava Giriş Yerlerini Açıkladı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi (AÖF) öğrencileri sınavlara girmek için geri sayıma başladı. AÖF sınav tarihi, saati ve sınava giriş için gerekli belgeler vatandaşlar tarafından sorgulanmaya devam ederken Anadolu Üniversitesi 2022-2023 yılları sınav takvimini yayınladı: Güz dönemi ara sınavları ve dönem sonu sınavlarının tarihleri belli oldu. Sınavlara çok kısa bir zaman kaldığı şu günlerde AÖF sınav giriş yerlerini de açıkladı. Peki, AÖF güz dönemi ara sınavları ne zaman, hangi gün, saat kaçta yapılacak? Sınavlara girmek için gerekli olan belgeler neler?

 

Açık Öğretim Fakültesi Güz Dönemi Sınavları Ne Zaman?

2022-2023 dönemi Anadolu Üniversitesi AÖF sınav tarihleri akademik takvimle birlikte yayınlandı. Yayınlanan takvime göre; güz dönemi ara sınavları bu hafta sonu yani 10-11 Aralık 2022 tarihinde Cumartesi ve Pazar günü yapılacak. AÖF dönem sonu sınavlarının oturumları ise 21-22 Ocak 2023 tarihleri arasında yapılacak.

Anadolu Üniversitesi AÖF Sınavları Yaklaşıyor! 2022
Anadolu Üniversitesi

Açık Öğretim Fakültesi Sınav Giriş Yerleri Açıklandı! Nereden Sorgulanır?

 Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan duyuru sonrasında AÖF sınav giriş belgeleri yayımlandı. AÖF öğrencilerinin merakla beklediği güz dönemi sınavlarının tarihlerinden sonra yayımlanan hafta sonu yapılacak oturumlar için gerekli olan sınava giriş belgelerini https://aosogrenci.anadolu.edu.tr/ adresi üzerinden sorgulayabilirsiniz.

 

Açık Öğretim Fakültesi Sınav Süresi Ne Kadar?

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi, öğrencilerine sınava gireceği her ders için 20 soru soracak. Sınav içinse 30’ar dakika süre verilecek.

Anadolu Üniversitesi AÖF Sınavları Yaklaşıyor! 2022
Anadolu Üniversitesi AÖF Sınava Giriş Belgeleri

AÖF Sınav Oturumlarına Girerken Gerekli Belgeler

AÖF sınavına giriş için gerekli belgeler:

  • Fotoğraflı sınava giriş belgesi
  • Fotoğraflı ve onaylı kimlik belgesi

 

NOT: Eğer fotoğraflı ve onaylı kimlik belgeniz yanınızda değilse; fotoğraflı ve soğuk damgalı nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, süresi geçerli pasaport, zorunlu askerlik görevini yerine getirmekte olan er/erbaşlar ile askerî öğrenciler için askerî kimlik belgesi, Türkiye Barolar Birliği tarafından verilen Baro Kartı/Avukat Kimlik Belgesi, Türk vatandaşlığından izinle ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait pembe/mavi kartlar, yurt dışında yapılan sınavlarda o ülkeye ait nüfus cüzdanı niteliğindeki resmi belge kimliğin yerine kullanılabilir.

 

Açık Öğretim Fakültesi Bahar Dönemi Sınavları Ne Zaman?

AÖF 2022-2023 bahar dönemi ara sınavları 15-16 Nisan 2023 tarihinde yapılacakken dönem sonu sınavları ise 27-28 Mayıs 2023 tarihinde olacak. AÖF yaz okulu sınavları ise 19 Ağustos 2023 tarihinde gerçekleştirilecek.

 

Daha fazlası için tıklayarak sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

İlginiz Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu